Bal ile Gelen Sağlıklı Güzellik

340 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tadı kadar faydalarının da bir o kadar tatlı olduğu bir besin: Bal. Kahvaltı sofralarını süsleyen, mutfaklara bir tarif sırrı olarak girebilen balın güzelliğe olan faydasını biliyor muyuz?

Bal Gibi Olmak Mümkün

Bal ile gelen sağlıklı güzellik aslında, antik çağlardan günümüze kadar gelen bir kaynaktır. Doğal antibiyotik olma özelliğinden dolayı, cilde son derece iyi gelmektedir. İçerisinde barındırdığı meyve asitleri sayesinde cildi arındırma ve temizleme özelliğine sahip olan bal, bunlardan da önce son derece iyi bir nemlendirici özelliğine sahip olmasıyla bilinir. Bundan dolayı da, güzellik kremlerinin içinde kendine rahatlıkla yer bulabilmektedir.

Bal Güzelliğinin Tarifleri

Bal ile elde edilebilecek birçok güzellik tarifi karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi; orta boy bir salatalığın rendelenip suyunun süzülmesinin ardından, biraz bal eklenerek elde edebilecek bir karışımdır. Bu karışım ile akşamları yüz silinerek tazelik hissi sağlanabilir.

Yarım çay bardağı limon suyunun içerisine sadece iki çay kaşığı bal eklenerek yumuşak ellere sahip olabileceğimiz losyon niteliğinde bir karışım elde edebiliriz. Hazırlanan karışım çalkalanıp ellere sürülerek 10 dakika bekletilir. 10 dakikanın sonunda yıkanarak yumuşaklık sağlanır. Öte yandan süt ve bal karışımı da yüz için güzel bir maske olmaktadır. Devamlı kullanılan şampuanın içerisine sadece bir çay kaşığı bal ekleyerek saçlara bakım sağlamak da mümkündür.

Eğer şikâyetçi olduğunuz iltihaplı sivilceleriniz var ise birkaç damla bal ve 30 dakika sizin için gerekli olan malzemelerdir. Sivilce üzerine birkaç damla bal sürerek 30 dakika boyunca bekletmek yeterli olacaktır. Şikâyetçi olduğunuz şey eğer, kuru cildiniz ise bu sefer de bal ve zeytinyağı gerekli malzemeler olacaktır. Bal ve zeytinyağını eşit miktarlarda karıştırarak kuru cilde sürüp, durulamadan 15-20 dakika beklenmesi cildi nemlendirmede etkili olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık