Makyaj Öncesi ve Makyaj Sonrası Temizliği

317 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj Öncesi ve Sonrası için Temizlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın geçmişten günümüze her dönem cilt bakımına özen göstermiş, sağlıklı bir görüntü kazanmak ve güzel görünmek için birçok yola başvurmuştur. Çocukluk döneminden itibaren hemen hemen tüm kadınlarda bu böyledir. Bu yolda başvurulan ve kadınların güzel olmak için paralar harcadığı en büyük sektör kozmetik sektörüdür. Makyaj hemen her kadının vazgeçemediği kurtarıcıdır.

Makyaj hem kusurlu alanların kapatılması hem de soluk ve renksiz cildi renklendirmek için tercih edilir.

Peki, makyaj öncesi ve sonrası?

Makyaj Öncesi Cilt Temizliği

Makyaj öncesi ve sonrası cilt temizliği hem sağlık hem de makyajın görünümü açısından önemlidir. Makyaj öncesi cildin gün içinde hava alamayacağı göz önünde bulundurularak nemlendirme işlemi çok iyi yapılmalıdır. Sadece cildin nemlendirilmesi bile kozmetik ürünü kullanmadan cildin yaşlanmasını geciktirecektir. Nemlendirilmeyen cilt suyunu kaybedeceği için kurur ve erken yaşlanır. Gliserin cildi nemlendirme konusunda başarılı bir maddedir. Gliserin içeren kremler ve geçmişten günümüze gelen doğal gül suyu gibi ürünlerle nemlendirme işlemini gerçekleştirebiliriz.

Makyaj Sonrası Cilt Temizliği

Makyaj sonrası temizlik, makyaj öncesi temizliği kadar kolay değildir ve kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir. Gün içinde özellikle güneş ışığı, egzoz gazları ve sigara dumanı gibi cilde zararlı maddelerin girişi fazladır ve bu makyajla beraber hava alması zor olan cilde yapılan büyük bir kötülüktür. Bu göz önünde bulundurulmalı ve makyaj sonrası cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Cildiniz için en basit yapabileceğiniz piyasada bulunan içeriğinin uygun olduğunu düşündüğünüz bir temizleyici ve bol su kullanarak gün içinde ihtiyacı olan nemi geri kazandırıp, seçtiğiniz iyi bir nemlendirici ürün ile esnekliğini artırmaktır. Unutulmamalıdır ki makyaj cildi güzelleştirmek isterken iyi bir temizlik yapılmazsa cildi bozup yaşlandırmaktan öteye gidilmez.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık