Makyajsız Güzel Görünme Yöntemleri

303 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj yapmak kadınlar için çok önemli. İnsanı keyiflendiriyor ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor. Bunun için de bir sürü makyaj malzemeleri alıyorlar ve dışarı çıkacakları zaman saatler süren bir hazırlık aşamasından geçiyorlar. Özellikle de sürekli makyaj yapmaya alışanlar için bırakmak daha da zorlaşıyor.

Elbetteki insanın bakımlı olması, kendini güzel hissetmesi için bir şey yapması güzel, ancak sürekli makyaj bağımlılığı ne yazık ki cildin yaşlanmasına ve zarar görmesine neden oluyor. Üstelik kadınların güzel görünmek için tonlarca makyaj malzemesi kullanmasına gerek yokken her gün cildi makyajla boğmak gereksiz geliyor.

Kendinizi makyaj yapmadan da doğru uygulamalar ve sağlıklı bir yaşamla güzel gösterebilirsiniz. Bugün sizlere makyajsız güzel görünmek için ihtiyacınız olan en temel maddeleri bir araya getirdik. Eğer siz de makyaj yapmadan, kendi doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak isteyenlerdenseniz bu yazımızı kaçırmayın.

1) Bol Bol Su İçin

Yaklaşık olarak vücudun %70’i sudan oluşuyor. Bu da vücuttaki hemen hemen her sistemin fonksiyonlarının suya bağlı olduğunu gösteriyor. Her zaman dediğimiz gibi yüzümüz yediklerimizin ve içtiklerimizin yansımasıdır. Eğer su içmiyorsanız cildinizin güzel olmasını bekleyemezsiniz. Su içmeyen bir insanın organları, özellikle de ilk olarak böbrekleri çok çabuk etkilenecek ve haliyle de bu sorunlar cildinize yansıyacaktır.

Yüzünüz daha koyu, gözaltlarınız daha mor olabilir. Aynı zamanda susuz kalan bir cildin nemli olması da düşünülemez. Böyle kuru ve soluk bir cilde makyaj yapsanız dahi çok etki etmez. Bu yüzden cildi içerden beslemeliyiz ve bol bol içmeliyiz.

Düzenli su tüketerek cildinizin daha canlı, daha sağlıklı görünmesini sağlarsınız ve makyajsız bir gün geçirebilmenizin ilk ve en önemli adımını atmış olursunuz. O zaman günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmiyoruz.

2) Düzenli Uyku

İyi uyku güzelleştirir! Nasıl mı? Uzmanlar uyku esnasında birden daha fazla salgılanan büyüme hormonunun, cildi canlı, diri, parlak ve genç kalmasını sağladığını söylüyor. İdeal uyku saati ise 7-8 arasıdır. Düzenli uyku saatine uyan insanlar ciltlerinin kendini onarması için yeterli süreyi tanımış oluyorlar.

Siz de uyanık, dinç ve enerjik görünmek istiyorsanız, uyumanız şart! Kimse göz altlarında kocaman torbalarla ve kırışıklıklarla gezmek isemez. Bu yüzden düzenli uykuyu ihmal etmeyin.

3) Cilt Güzelliğiniz İçin Egzersiz Yapın

Doktorlar düzenli egzersiz yapmanın vücudumuzun başka bir bölgesine, yani cildimize de iyi geldiğini söylüyorlar. Özellikle sağlık uzmanları, yaptıkları araştırmada düzenli egzersiz yapmanın, akneleri azaltmaktan tutun, yaşlılık belirtileriyle savaşmaya kadar birçok konuya iyi gelidiğini söylüyor.

Egzersiz uygulamalarının cilde iyi gelmesinin nedeni ise düzenli spor ile kan dolaşımını hızlandırarak, vücuttaki toksinleri atmanıza yardımcı olacağından cildiniz güzelleşecektir. Işıl ışıl, canlı bir cilt için spor yapmayı ihmal etmeyin.

4) Cildinizi Güneşten Koruyun!

Hepimiz parlak ve lekesiz ciltlere sahip olmak isteriz. Hatta bunun için de ten makyajları yaparak bu sorunları gidermeye çalışırız. Dikkat ettiğimizde bu sorunları makyajla gidermek zorunda değiliz. Kaldı ki cildimizi güneşten korumadığımız sürece nereye kadar makyajla idare edebiliriz ki?

Üstelik yapılan araştırmalar sonucunda düzenli güneş kremi kullananların kullanmayanlara oranla %24 daha az yaşlandığı ortaya çıktı. Eğer siz de güneşin zararlı ışınlarından ve güneş lekelerine maruz kalmaktan korunmak istiyorsanız yaz-kış demeden güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

5) Cilt Bakımlarınızı İhmal Etmeyin

Yüzümüz gün içerisinde çeşitli çevresel kirliliğe en çok maruz kalan bölgelerden biridir. Bu yüzden de cildimizin bu kirlerden ve çevresel faktörlerin etkilerinden kurtarılması gerekiyor. Bunun için de cilt bakımı çok önemli. Üstelik bu işlemler için tonlarca para harcamanıza gerek yok.

Evdeki doğal malzemelerle yapabileceğiniz çok güzel maskeler var. İlk olarak yapmanız gereken cildinizi ölü derilerden arındırmak gerekiyor. Yani devreye peeling giriyor. Böylece cildiniz yenilenmiş arınmış bir şekilde yeniden canlanıyor. Peeling işleminiz için çeşitli ürünler alabileceğiniz gibi evdeki malzemelerle de peeling işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

6) Beyaz Dişler Sağlıklı Gülüşler

Güzel bir gülüş eşittir sağlıklı dişler diyoruz. Dişlerin temiz olması, beyaz olması gülüşlerin kalitesini fazlasıyla etkiliyor. Bakımsız ve rengi değişik dişler, cildin mat görünmesine ve enerjimize ciddi anlamda etki ediyor. Sağlıklı bir gülüş ve canlı bir cilt için diş bakımlarınızı ihmal etmemeniz gerekiyor.

7) Kaşlarınızı Vurgulayın

Yüzümüzde en dikkat çeken bölgelerden biri şüphesiz kaşlardır. Kaşların şekli, bakımı, güzel olması yüzün şeklini dahi değiştirebilecek etkiye sahiptir. Özellikle de makyajsız olduğunuz anlarda kaş bakımı çok önemli. Kaşlarınızı şekillendirin, bakımsız ise bakım yapmayı ihmal etmeyin. Çünkü cansız ince, seyrek kaşlar güzelliğinize gölge düşürebilir.

Kaşlarınızı kalınlaştırmak için badem yağı, A vitamini gibi çeşitli vitamin ve yağlar işinize yarayacaktır. Bu işlemlere rağmen kaşlarınız istediğiniz şekilde kalınlaşmadıysa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa, kına gibi çeşitli boyama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kalıcı çözümler arıyorsanız da kaş kontürü işinizi kolaylaştıracaktır.

8) Uzun ve Güzel Kirpiğiniz Varsa Makyaja İhtiyacınız Yok

Gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran, bakışlarınıza derinlik katan ve hatta göz renginizi dahi vurgulayan kirpiktir. Zaten bu kadar önemli olmasaydı kirpiklerimiz daha canlı ve gür görünsün diye maskaralara dünya kadar para vermezdik diye düşünüyorum. Kirpiklerinizin bakımını ihmal etmemek bu noktada çok önemli. Bu yüzden de kirpiklerinizde uzun süre rimel tutmayın ve kesinlikle göz makyajınızı temizlemeden uyumayın. Aksi takdirde kirpikleriniz cansızlaşacak ve dökülecektir.

Bütün bu işlemlere rağmen kirpikleriniz kısa ve sönük duruyorsa, kirpik kıvırıcılar işinize yarayacaktır. Kirpiklerinizi kıvırarak temiz bir maskara fırçasıyla kirpiklerinizi tararsanız kirpikleriniz canlı ve olduğundan gür görünecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık