Bronzer Nedir? Ne İşe Yarar?

1.082 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bronzer, muhteşem ışıltılarıyla teninizi göz alıcı hale getirir. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmadan güneşten öpülmüş parlak bir cilde sahip olmak için bronzer idealdir. Bronzlaştırıcının ne olduğunu ve bronzlaştırıcının ne yaptığını bilmek ister misiniz? Bronzlaştırıcı doğru bir şekilde uygulandığında, görünüşünüzü sıradan bir kadından bir Yunan tanrıçasının görünümüne dönüştürebilir. Bir bronzlaştırıcının yapabileceği harikalar hakkında hala bilgisiz veya kafası karışmış olanlarınız için bu kılavuzu derledik. Bronzlaştırıcının ne olduğundan ve bronzlaştırıcının ne yaptığından nasıl bronzlaştırıcı seçileceğine ve nasıl kullanılacağına kadar her şeyi anlattığımız için bronzlaştırıcı hakkındaki eksiksiz kılavuzumuzu okumaya devam edin.

Bronzer Ne İşe Yarar?

Bronzer, adından da anlaşılacağı gibi, cilde uygulandığında bronz bir görünüm veren bir makyaj ürünüdür. Güneşte dışarı çıkmadan, cilde güneş bronzluğuna benzer bir sıcaklık, parlaklık ve ışıltı kazandırmak için bir bronzlaştırıcı kullanılır. Çantanızda bronzlaştırıcı varsa solaryuma ve güneşin zararlı UV ışınlarına veda edebilirsiniz. Birçok ünlü, bronzerlara bayılıyor. Kim Kardashian’dan Jennifer Lopez’e, Rihanna’dan Beyoncé’ye bronzer pek çok kişinin favorisi….

Bronzer üç farklı bitişle gelir: ışıltılı, mat ve şeffaf. Aynı zamanda birçok farklı formüle sahiptir: toz, kremsi, stick, jel ve sıvı.

Bir bronzlaştırıcı, konu makyajınız olduğunda en iyiye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bir bronzlaştırıcının tam olarak ne yaptığını öğrenelim mi?

Peki bronzer ne işe yarar? Sahte bronzluk gibi mi? Yoksa kontür gibi mi? Bronzer, bronzlaşmış bir görünüm elde etmek için kullanılır, ancak sahte bronzluğa bir alternatiften çok daha fazlasıdır. Cildinizin daha derin kısımlarına yerleşerek ona sıcaklık ve parlaklık katan bir makyaj ürünüdür. Sonuç olarak, doğal görünümlü bir güneş öpücüğü ışıltısı elde edersiniz. Güneşte bronzluğu kontrol edemezsiniz ama ne kadar bronzer kullanacağınızı kesinlikle kontrol edebilirsiniz. Bu çok kolay ve harika değil mi?

Bronzer uygulandığında yüze bir miktar tanım da ekler. Çoğu kusuru ve diğer cilt kusurlarını gizlemeye yardımcı olur. Artık sadece yüz için değil tüm vücut için bronzlaştırıcılarımız var. Daha ince ve uzun bacaklar yanılsaması vermek için kullanılabilir. Derin bir dekolteyi şık göstermek ister misiniz? Bronzlaştırıcı kullanın. Plajlarda dolaşırken güneş öpücüğü bir parıltı ister misiniz? Bronzlaştırıcı ile karıştırılmış SPF losyonunuzu kullanın. Beyoncé gibi uzun bacaklar? Bronzlaştırıcı kullanın. Bütün gece eğlendiğin için yorgun görünen bir yüz mü? Bir bronzlaştırıcı kullanın ve yenilenmiş görünün. Soluk bir cilde mi sahipsiniz? Doğru tahmin ettiniz! Cildinize biraz sıcaklık katmak için bir bronzlaştırıcı kullanın. Bir bronzlaştırıcının kullanımları sonsuzdur.

Bronzer Nereye Sürülür?

Güneşten öpülmüş bir görünüm elde etmek için bir bronzlaştırıcı kullanılır. Bu nedenle güneşin doğal olarak cildinize vuracağı yerlerde uygulanmalıdır. Bu, yüze uygularken alnın şakaklarına yakın, elmacık kemikleri, burun ve çene üzerinde bronzlaştırıcı kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Kolay bir kılavuz için şakaklardan elmacık kemiklerinize kadar 3 rakamını ve ardından çene hattınıza doğru hareket edebilirsiniz.

Ayrıca birazını omuzlarınızda ve köprücük kemiklerinizde kullanabilir ve açık omuz veya V yakalı bir üst giyerek güneş öpücüğü ışıltınızı sergileyebilirsiniz. Ayrıca biraz bronzlaştırıcı ekleyerek dekoltenizi geliştirebilirsiniz. Buğuların yanı sıra nemlendirici olarak gelen ve tek tip bir bronzlaşmış görünüm elde etmek için kullanılabilen vücut bronzlaştırıcıları da vardır.

Bronzlaştırıcı kullanmak çok kolaydır ve bronzlaştırıcı öğreticisi de aynı şeyi açıklar. Bronzer uygularken doğru ekipmana sahip olduğunuzda daha kolay hale gelir. Buradaki ekipman, doğru makyaj fırçası anlamına gelir. Hayır, herhangi bir fırça ile bronzlaştırıcı uygulayamazsınız. Bronzer nasıl kullanılır adımlarını detaylı bir şekilde anlatmadan önce, bronzlaştırıcı uygulamak için doğru makyaj fırçalarının kullanımı hakkında size hızlı bir rehber verelim. Kullanılacak fırça tipi bronzlaştırıcının formülüne bağlıdır.

Kremsi bronzlaştırıcılar için sentetik bir fırça kullanın, ancak pudra olanlar için doğal bir fırça kullanın. Bunun nedeni, doğal fırçanın krem ​​bronzlaştırıcıyı emmesi ve sentetik fırçanın toz bronzlaştırıcıyı etkili bir şekilde tutamamasıdır. Jel veya sıvı bronzlaştırıcı için, karışımı kolay ve mükemmel hale getirmek için ıslak bir makyaj süngeri veya sadece parmak uçlarınızı kullanabilirsiniz. Mat ve şeffaf bronzer, yuvarlak başlı bir fırça ile uygulanmalıdır. Işıltılı bronzlaştırıcılar, ışıltıya dikkat etmeniz gerektiğinden şekillendirici bir fırça ile uygulanmalıdır. Bronzlaştırıcıyı karıştıracak oyun sonu için bir kabuki veya bir stipling fırçası kullanabilirsiniz. Artık her bronzlaştırıcı türü için mükemmel araçların ne olduğunu biliyorsunuz, hadi devam edelim ve bronzlaştırıcının nasıl kullanılacağı hakkında konuşalım.

Adım 1: Yüzünüzü temizleyerek başlayın. Makyaj rutininizi normalde yaptığınız gibi uygulayın; nemlendirici, astar, kapatıcı ve fondöten uygulayın.

Adım 2: Her şeyi transparan bir pudrayla ayarlayın.

Adım 3: Makyaj fırçasını seçin ve hafifçe bronzlaştırıcıya sürün. Varsa, fazla miktarda olan bronzerı alın.

Adım 4: Bronzlaştırıcıyı şakaklarınıza ve saç çizginize uygulamak için nazik dairesel hareketler kullanın.

Adım 5: Fırçanızla tekrar bronzlaştırıcıya dokunun ve elmacık kemikleriniz üzerinde kaydırın. Kulaklarınızdan başlayın ve öne, yanağınızın elmasına doğru hareket edin. Küçük dairesel hareketlerle iyice karıştırın. Diğer yanakta tekrarlayın.

Adım 6: Şimdi birazını çene hattınız boyunca uygulayın ve fırçayı çenenizin üst kısmından alt kısmına doğru uygulayın ve hafifçe boyundan aşağı inin.

Adım 7: Son adımda burun ile bitirin. Burnunuzun her iki tarafına biraz bronzlaştırıcı sürün.

Bronzlaştırıcı uygularken mutlaka doğru bronzlaştırıcı tonunu seçin. Az ama öz uygulama yapın. Ürünu ygularken aşırıya kaçmayın. Hareketlerinizin dairesel ve nazik olduğundan emin olun. Görünür sert çizgiler kalmayana kadar karıştırın. Güneşin doğal olarak yüzünüze çarpacağı yere uygulayın. Hızlı ve kolay bir kılavuz için 3 rakamı yapabilirsiniz. Makyajınızı her zaman uygun ışıkta yapın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık