Çanta Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

431 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çanta kıyafetlerinizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olmakla beraber doğru seçilmiş bir çanta ihtiyaçlarınız doğrultusunda donanımlarınızı yanınızda taşıyarak gerektiğinde size sunan en büyük yardımcınız olacaktır.

İçerisinde birbirinden farklı model kalıplarını bulunduran bir modaya sahiptir. Ancak bir çanta satın alırken; önemli olan çanta modellerini bilmeniz değil, kendinize uygun olan kalıp ve özellikleri bilmenizdir.

Doğru çanta seçimi nasıl olmalı? Hangi tarz çanta vücut tipinize uygun olur? Bu tarz birçok soru, bir çanta satın alırken yanıtını bilmeniz gereken en önemli soru başlıklarıdır.

İçeriğimiz içerisinde doğru çanta seçimi konusunda bilinmesi gereken tüm bilgilere yer verdik. İşte detayları!

1) Çantanızı Deneyin

Çantanızı bir jean alıyor gibi ayna karşısında deneyerek çanta ile bütünlüğünüzü inceleyin, alacağınız çantanın bir sonraki sezon demode olabileceğini düşünüp trendy modellere bir sürü para vermekten kaçının.

Seçeceğiniz çantanın fonksiyonel olmasına dikkat edin. Ayrıca çanta alırken alacağınız çantanın vücut ölçüleriniz ile doğru orantıda olmasına dikkat etmeniz gerektiğinde unutmayın.

Örneğin büyük boy ve yumuşak deriden yapılmış yuvarlak hatlı çantalar ince ve uzun kişilerde güzel durur. Eğer kısa ve minyon biri iseniz dikdörtgen bir el çantası sizin için daha uygun olacaktır.

2) Çantanın Ebatları

Öncelikle alacağınız çantanın ebatlarının sizin için kullanışlı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız olan her şeyi çantanıza sığdırabilmelisiniz. Kadınlar olgunlaştıkça, çantaları da onlarla birlikte büyüyor. Beğendiğiniz çantanın içine eşyalarınızı sığdırmayı deneyin. Bu şekilde eve gittiğinizde kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Üstelik çanta boyutlarının kıyafetiniz ve katılacağınız davetlerle de ilgisi vardır. Bir düğüne giderken yanınıza kocaman, bavulumsu bir çanta alamazsınız değil mi?

3) Çantanın Gözleri Önemli

Kadınlar genellikle çantalarının içinde aradıklarını kolayca bulamazlar. Hem çantalarına çok fazla şey koyduklarından hem de çantalarındaki gözler yetersiz olduğundan, çantalarda ev anahtarı bulmak kadınların gün içerisinde yaptığı en zor şey.

Eğer dağınık bir çantaya sahipseniz içinde fazla bölmeleri olan bir çanta kullanmayı ve eşyalarınızı çantanın gözlerine yerleştirmeyi deneyin. Bu şekilde telefonunuz çaldığında kolayca bulabileceksiniz.

4) Materyale Dikkat

Çantanızın seçiminde etkili olan bir etken de çantanızın yapımında kullanılan materyaldir. Eğer çantanızı dayanıklı bir kumaştan seçerseniz çantanızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Kumaş çantalar ilkbahar ve yaz aylarında kullanmak için ideal. Kavurucu yaz sıcağında kolunuza yapışıp sizi rahatsız etmez fakat çabuk kirlenir.

Zamanla çantanız içindeki ağırlığa dayanamaz ve yırtılır. Bu gibi tatsız durumlarla karşılaşmamak için farklı materyallerin kullanıldığı işlevsel tasarımları tercih edebilirsiniz.

5) Çantanın Rengi

Çantanızın rengi tabii ki çok önemlidir. Eğer çok kullanacağınız bir çanta olmasını istiyorsanız genellikle dolabınızda hangi renkleri ağırlıkta olduğunu düşünerek seçim yapın.

Eğer muhteşem canlılıkta turuncu, pembe ya da yeşil gibi renklerde çantalar bazı kombinlerle stilinizi geliştirse de her istediğinizde kullanamazsınız.

Günlük kullanım için bir çanta alıyorsanız, genellikle bej, gri ya da siyah gibi kullanışlı renkleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık