Deniz Sonrası Yıpranan Saçlar için Bakım Önerileri

380 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz sezonu resmi olarak açılmışken denizden çıkmadığımız tatil günlerine de merhaba diyebiliriz. Tüm kışın yorgunluğunu atabileceğiniz muhteşem bir yaz tatili planı yaparken saçlarınızı da unutmamalısınız. Deniz ve havuz sonrasında yıpranan saçlarınız yıpranabilir. Bugünkü haberimizde deniz ve havuz sonrası yıpranan saçlar için bakım önerilerini sıralıyoruz.

Kavurucu sıcaklardan serinlemek için yaz aylarında olabildiğince gidilen havuz ve denizden dolayı saçlar yıpranarak kötü bir görüntüye ulaşır. Güneş, kum, tuzlu su ve hatta havuz suyunun kloru bile saçları yıpratıyor. Bu yüzden tatilde olduğu kadar tatil öncesi ve sonrası da saç bakımına önem vermek gerekir. Günlük veya haftalık olarak kullandığınız saç bakım ürünlerini değiştirmelisiniz. Yoğun bir şekilde klorlu ya da tuzlu suya maruz kalan saçların yıpranarak mat bir görünüme büründüğünü, kırılma ve yıpranmalara daha sık rastlandığını belirten uzmanlar özellikle boyalı saçlara sahip kadınların, bu konuda daha hassas davranmaları gerektiğini vurguluyor. Peki deniz ve havuz sonrası yıpranan saçlar için bakım önerileri neler? Saç yıpranmadan nasıl bir bakım yapılır? İşte merak edilen sorunun yanıtı:

DENİZ VE HAVUZDAN SAÇLARIN YIPRANMAMASI İÇİN NE YAPILIR?

– Öncelikle denize veya havuza girmeden önce saçınızı mutlaka ıslatmalısınız.

– Saçlarınızı korumanız için bone takabilirsiniz.

– Saçınıza boya, balyaj, ombre gibi işlemler yapacaksanız bunun için tatil dönüşünü beklemelisiniz. Çünkü bu gibi kimyasal işlemler güneşin zararlı etkilerini arttırıyor.

– Denize veya havuza girmeden önce saçınıza koruyucu bir krem sürebilirsiniz.
Saç kurutma, fön ve maşa gibi işlemleri en aza indirgeyin.

– Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı arındırmak için mutlaka yıkamalı ve bakım kremi ile bakım yapmalısınız.

SAÇLARI PARLATMAK İÇİN MASKE

1 adet portakalın suyunu, 1 çorba kaşığı balı ve birkaç damla sandal ağacı yağını karıştırarak şampuandan sonra durulamada kullanın.

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN MASKE

Bir adet muzu püre haline getirin. Birkaç damla badem yağı ile karıştırarak saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra maden suyu ile durulayın. Ve ardından standart şampuanlama işleminizi yapabilirsiniz. Şampuandan sonra saç kremi sürerseniz daha güzel bir sonuç alabilirsiniz.

KURU SAÇLAR İÇİN MASKE

Bir çorba kaşığı balı yarım fincan tam yağlı süt ile karıştırın ve saç derisine masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra saçları yumuşatıcı etkisi olan bir şampuanla yıkayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık