Estetik Plastik Cerrahi Burun Estetiği

388 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Burun estetiği kişilerin nefes alma problemi, baş ağrıları, fiziksel bozukluklar ve kendini psikolojik açıdan yetersiz görmesiyle doktora başvurulmasıyla başlayan bir süreçtir. Bilimsel olarak bu terimlerin hepsi estetik plastik cerrahi burun estetiği olarak tanımlanmaktadır. 18 yaşında kemik gelişimi tamamlanmış herkes ameliyat olabilir. Burun yüze uyumlu olacak şekilde doktorunuzla planlanmalıdır. Doktorlar ameliyat öncesinde hastanın hem sağlıklı nefes alması için hem de estetik görüntüsü için gerekli planlamaları hasta ile ortak bir karar alarak yüze uyumlu bir şekilde fotoğraflar çekilip 3d fotoğraflarla burunun ameliyat sonrasında nasıl olabileceği tahmini olarak belirlenmektedir.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Birinci ay, ikinci ay, üçüncü ay, altıncı ay, birinci yıl ve ikinci yıllar gibi doktorunuz ne zaman kontrol günü ayarlarsa takip etmeniz gerekmektedir. Burunun tam olarak iyileşme süreci %50 ilk birinci ay, geriye kalan %50’lik kısmı ise 1 yıl içinde tam olarak yüzünüze uyumlu bir şekilde yerleşmektedir ve görünümü istediğiniz gibi olmaktadır.

Revizyon Nedir?

İlk ameliyatı başarısız olan hastaların tekrar ikinci, üçüncü ya da daha fazla ameliyatlarına revizyon denilmektedir.

Ameliyat Sürecinde Korkulan Bazı Durumlar

Anestezi; anesteziden uyanmak ya da hiç uyanamamak herkesin kafasında olan düşüncelerdendir. Günümüzde tıp artık çok ilerlemiştir. Anestezi hem damar yolu ile hem de ağızdan verilerek hasta hemen uyutulur. Ameliyat sırasında anestezi doktorları sizi takip etmektedir, uyanmak mümkün değildir. Ameliyat süresine göre size narkoz verilir. Ameliyat sonrası ağrılar; ameliyat sonrası ağrılar kişiden kişiye değişmektedir. Genellikle ağrı olmamaktadır, ağrı olursa ağrı kesici serumları doktorunuz önerecektir.

Ameliyat sonrası tampon çıkarılması; ameliyattan 1 hafta sonra tamponlar çıkarılır. Tamponlar burunun içinde plastik şekilde içlerinde delikler olarak hem sizin nefes almanızı sağlar hem de ameliyat sırasında doktorunuzun tamponu koyarken sürdüğü jel sayesinde tamponunuz cımbız gibi küçük bir aletle çekilerek alınır.

Ağrı, acı durumları kesinlikle yoktur. Doktorunuz burnunuzun şişlikleri inmesi açısından masaj teknikleri gösterecektir ve bunları dikkate alırsanız burnunuz daha çabuk iyileşme gösterecektir. Ameliyat sonrasında gözlük ya da hızma kullanımı; ameliyattan sonra ilk 3 ay gözlük kullanmamak gerekir, nedeni ise burun şeklinin tekrar bozulmaması ve kemiğinizin iyileşme süreci açısından zaman tanınması gerekir. Burun hızması ise altıncı aydan itibaren kullanılabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık