Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

440 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar için vazgeçilmez bir saç bakım uygulaması haline gelen keratin bakımı ne yazık ki pandemi nedeniyle güzellik merkezlerine ve kuaförlere gidemeyenleri olumsuz etkiledi. Ancak keratin bakımını evde yapmak aslında o kadar da zor değil. İşte, evde yapabileceğiniz keratin bakımının detayları…

Keratin, insanların derisinde, tırnaklarında, dişlerinde ve saçlarında bulunan ve dayanıklılığı artıran bir maddedir. Saçlara çok sık boya yaptırmak, saç rengini açtırmak ya da saçı sürekli fön, maşa gibi yüksek ısılı işlemlere maruz bırakmak, saçta doğal olarak bulunan keratin miktarını azaltır. Saçın canlı ve düzgün görünmesini sağlayan keratin maddesi azaldıkça saçlarımız birbirine çok daha kolay dolaşmaya başlıyor, mat ve kuru gözükmeye başlıyor. İşte, tam da bu yüzden keratin bakımı saçlarımız için ayrıca önem taşıyor. Eğer kuaföre ayıracak vaktiniz ya da bütçeniz yoksa saçlarınızı dipten uca yenileyecek keratin bakımını evde de yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, keratinin kimyasal değil doğal saf keratin olmasıdır.

Evde keratin yüklemesi nasıl yapılır?

İŞTE EVDE ADIM ADIM KERATİN BAKIMI;

– Saçlarımızı doğal saç veya organik şampuanla birlikte 2 defa sıcak su ile yıkıyoruz.
– Daha sonra saçlarımızı kurutuyoruz.
– Kuruttuğumuz saçlarınıza sıvı keratin serumunu parmak uçlarınızın yardımıyla masaj yaparak ya da sprey şişe yardımıyla saçın her tarafına yediriyoruz.
– 1 gece boyunca saçınızda beklettiğiniz keratini sabah ılık suyla birlikte durulayıp yıpranmış saçlara özel krem yada serum uyguluyoruz.
Bu işlemi ilk zamanlar haftada birkaç, daha sonra ayda bir kez yapıyoruz.

Keratin bakımı nedir? Keratin bakımının zararları nelerdir? Keratin bakımı saçı yıpratır mı?İLİŞKİLİ HABERKeratin bakımı nedir? Keratin bakımının zararları nelerdir? Keratin bakımı saçı yıpratır mı?

KERATİN BAKIMI HANGİ SIKLIKLA YAPILMALI?

Keratinin uygulanma süresi ve sıklığı tamamen uygulanacak olan saçların bakıma ne kadar ihtiyaç duyduğuyla ilgilidir. Kuru ve kırık saçların üzerine uygulanması gereken keratin süreçleri farklı olabilecekken, daha az yıpranmış ve erken müdahale edilmiş saçların üzerine uygulanması gereken keratin süreçleri doğal olarak birbirinden farklı olacaktır.

Keratin uygulamasının ilk ortaya çıktığı dönemlerde bu uygulamanın yapılmasının esas amacı, saçlarına bakım yaptırmaya gelen kadınların aslen saçlarını kestirmekten kaçınması ve kestirmesi gereken yerleri bakım yaptırarak kurtarmaya çalışmasıydı. Ancak zamanla keratin bakımı pek çok kadının bakım rutinine eklediği bir yöntem haline geldi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık