Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılır?

513 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz kış demeden kullandığımız güneş gözlüklerini seçerken yapılan hatalardan dikkat ederek doğru gözlük seçimi nasıl yapılır? bilerek daha başarılı ve size yakışabilecek güneş gözlükleri seçebilirsiniz. Güneş gözlükleri sadece yaz aylarında değil, aksesuar ve kombinlerde şıklık için kış dahil diğer mevsimlerde de güneş gözlüğü tercih edilebilmektedir. Güneş gözlüğü seçimlerinde uyumlu ve trend olmuş size yakışabilecek gözlükleri seçebilmek için güneş gözlüğü seçimi nasıl yapılır? konumuzu tüm detaylarıyla dikkatlice okumalısınız. Doğru güneş gözlüğü basit bir jean – tişört kombinine bile etkileyici bir hava katabilir. Elbette bir yaz aksesuarı olmasının yanı sıra gözlerimizi zararlı radyasyondan korur, yorgunluğu azaltır ve genel imajımıza uyum katar. Tabii eğer size uyan bir gözlük seçebilirseniz… Kısaca işin püf noktası, yüz şeklinize uygun ve gerçekten koruyucu bir gözlüğü seçebilmek.

Güneş gözlüğü seçerken şunları unutmayın:

Yüz şeklinizi tamamlayan bir gözlük bulmak önemli. Bu noktada genel kural, güneş gözlüğünüzün şeklinin, yüz şeklinizin tersi olması gerektiği.
Eğer güneş gözlüğünüzü uzun yıllar kullanabilmek istiyorsanız klasik bir şekle sahip olan bir seçim yapmalısınız.
Yüz şeklinizinden emin değilseniz belirlemenin yolu son derece basit. Aynanın karşısına geçin ve yıkanabilir bir kalem veya ruj ile yüzünüzün ana hatlarını çenenizden başlayıp saç çizginize kadar aynanın yüzeyine çizin. Ardından bir adım geri çekilin ve çizdiğiniz şekle bakın (Yüz şeklinizi nasıl belirleyeceğiniz hakkında daha fazlasını öğrenmek için 4 Kolay Adımda Yüz Şeklinizi Belirleyin yazımıza da göz atabilirsiniz).

Kare yüzler için gözlük seçimi nasıl olmalı?

Alnınızla hemen hemen aynı genişlikte güçlü bir çene yapınız varsa ve çeneniz çok belirgin değilse kare bir yüz şekline sahipsiniz. Bu durumda yuvarlak çerçeveli güneş gözlüklerine yönelin. Yuvarlak çerçeveler, genel yüz hatlarını görsel olarak dengelemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Ayrıca büyük camlı gözlükler, çerçeve genişliğinin yüz genişliğinize eşit olduğu, renkli çerçeveli, çerçevesiz ve kedi gözü gözlükler de sizin için uygun seçenekler.

Yuvarlak yüzler için gözlük seçimi nasıl olmalı?

Yüzünüzün en geniş kısmı yanaklarınızsa ve yüzünüz çok köşeli değilse yuvarlak bir yüze sahipsiniz. Bu durumda yüzünüzün olduğundan köşeli görünmesini sağlayacak dikdörtgen şekilli güneş gözlüklerine yönelin. Bu gözlükler ayrıca yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar.

Koyu renkli bir ten ve saçlara sahipseniz koyu renkli çerçeveleri tercih edebilirsiniz. Açık bir teniniz varsa hafif kahverengiler ve sarılar sizin için daha uygun. Ayrıca dikdörtgen ve kare çerçeveli, kedi gözü ve kelebek gözlükler de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık