Günlük Saç Bakım Ritüeli

451 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hayatın süreçlerine dâhil olan faktörlerden ilham alan head & shoulders ekibi, saç derisi sağlığını belirleyen çeşitli alanları incelemiştir. Bu nedenle, dermatolog Dr. Marta Rendon, head & shoulders stilisti Ben Skervin ve masaj uzmanı Kush Kumar’ın önderliğinde bir ekip oluşturulmuştur.

Çok yönlü bu ekipten gelen öneriler sayesinde, “Head & Shoulders ile günlük saç bakımı ritüeli” ortaya çıkmıştır. Bu, doğal içeriklerle birlikte saç derinize ve saçınıza daha iyi bakmanıza yardımcı olacak, farklı Head & Shoulders serileriyle desteklenecek bir sistemdir. Sizin için doğru ritüel hangisi? Seçin ve uygulamaya başlayın!

Ritüel 1 – ‘Yenilenme’: Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Serisi ile bakım

Adım 1 – Ruh Hali: Rahatlamanızı sağlayacak bir ortam ayarlayın. Örneğin; kapıyı kapatın, birkaç mum yakın ve sevdiğiniz bir müziği açın.

Adım 2 – Duş: Suyun çok sıcak olmamasına özen gösterin. Islak saçlarınıza şişe kapağı büyüklüğünde Head & Shoulders ekstra nemlendirici bakım şampuanından koyun. Parmaklarınızı kullanarak dairesel hareketlerle masaj yapın. Bunu yaparken, alnınızın tam ortasından yukarıya doğru saçların başladığı yerin ortasında durmaya dikkat edin. Yani kulakların ve şakakların üstünde. Badem yağı aromasının mükemmel konusunu içinize çekin. Daha sonra saçlarınızı durulayın, saç kreminin uygulamasına geçin. Saç kremini de iyice duruladıktan sonra, sıra ekstra nemlendirici saç ve saç derisi bakım maskesinde. Maskeyi saçlarınızın dibine masajla yedirin, 2 dakika beklettikten sonra durulayın.

Adım 3 – Kurutma ve şekil verme: Saçlarınızı havluyla kurutun (ovalayarak değil, yumuşak bir şekilde) ve saç kurutma makinası ya da düzleştirici kullanmayı planlıyorsanız saçınıza ekstra koruma sağlayacak ısı korumalı spreylerinden kullanın. Saç derinizin rahatlaması için olabildiğince saçlarınızı açık bırakın.

Ritüel 2 – “Doğal Denge”: Head & Shoulders kaşıntılı saç derisi için rahatlatıcı bakım

Adım 1 – Ruh Hali: Sabaha uygun, eğlenceli ve hareketli ya da akşamları sizi sakinleştirecek bir ortam hazırlayacak sevdiğiniz bir müziği açın. Zihninizi boşaltın ve burnunuzdan alıp, ağzınızdan verecek şekilde derin derin nefes almaya başlayın. En az üç kere bunu tekrar edin. Sakinliği içinize çekerken; stresi dışarı bırakın.

Adım 2 – Duş: Duşun çok sıcak olmamasına dikkat edin; çünkü fazla sıcaklık saç derisini tahriş eder. Şişe kapağı kadar Head & Shoulders rahatlatıcı bakım’dan ıslak saçlarınıza uygulayın ve saç derinize masaj yapın. Parmaklarınızla kulaklarınızdan kafanızın üstüne doğru saç derinize masaj yapın. Bu, dolaşımınız sayesinde gerekli oksijenin beyne ve kaslara gitmesini sağlayacaktır. Saç derinizi rahatlatacak bir egzersiz yapın. Sonra her iki elinizin parmak uçlarıyla birlikte kas gerginliğinin azaltılmasını sağlayacak şekilde saç derinizi ovalayın.

Adım 3 – Kurutma ve şekil verme: Yavaşça kurutarak saçtaki fazla suyu alın ve nemli saçlarınızı geniş dişli tarakla tarayın. En azından haftada bir sefer saç derisinin ‘nefes alması’ için saçlarınızı doğal haline bırakın.

Ritüel 3 – “Canlandırıcı Ahenk” için favorinizi seçin:

Adım 1 – Ruh Halinizi Ayarlama: Uyumak yerine yataktan fırlayın ve doğru duşa girin!

Adım 2 – Duş: Duşun çok sıcak olmadığından emin olun ve seçtiğiniz Head & Shoulders şampuanından şişe kapağı kadar bir miktarı avucunuza alın. Yavaşça nefes alın ve kokusunun tadına varın. Alınınızdaki saç hizasından başınızın üstüne doğru parmaklarınızın dolgun taraflarını kullanarak geniş hareketlerle masaj yapın. Saç derinizi yeniden canlandırmak ve saçlarınızı yoğunlaştırmak için hızlı ve yumuşak bir şekilde derinizi ovun. Bu, boyun ve omuzlarınızdaki yorgunluğun azalmasına yardımcı olur. Boynunuza yakın yerdeki saç derinizin merkezindeki oksipital kemiğine masaj yapın. Eğer gerekiyorsa durulayın ve bunu tekrar edin. Sonra saçınızı ıslatın ve Head & Shoulders saç kremini uygulayın. Saç yumuşayana ve su temiz akana kadar saçlarınızı durulayın.

Adım 3 – Kurutma ve şekil verme: Saçlarınızdaki fazla suyu önce havluyla alın. Daha sonra saç kurutma makinesi ile tamamen kurutun. Ardından saç şekillendiriciler ile istediğiniz şekli verin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık