Güzel Bacaklar için Öneriler

389 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bacaklarınızın güzel görünmesi için uygulayabileceğiniz birkaç önerimiz var.

Rahatlama

Alışverişte veya uzun bir uçuşta çok zaman mı geçirdiniz? Şişmiş ayak bileklerinizi, bacaklarınıza buz küpleriyle masaj yaparak tekrar inceltin. Serinlik ayrıca toplar damarları rahatlatır.

Gökyüzünde

Çok mu uçmanız gerekiyor? İşte faydalı bir öneri: Bacaklarınızın ağırlaşıp ayak bileklerinizin şişmesini önlemek için 30 dakikada bir en az bir bardak su, bir meyve veya sebze içeceği, bitki veya meyve çayı için. Ayrıca şunlar da faydalıdır: Ara sıra ayağa kalkın, ayaklarınızı oynatın, parmak uçlarınıza kalkın ve koltuğunuzda aşağı yukarı sallanın.

Banyo yapmanın keyfi

Ilık su harikadır. Vücudu ve ruhu gevşetir. Gergin kaslar yumuşar ve beyniniz rahatlar. Ayak banyosu için ılık suya en sevdiğiniz banyo kokusundan birkaç damla koyun, bacaklarınızı baldırlarınıza kadar batırın ve yaklaşık 10 dakika keyfini çıkarın. Uyum için ylang-ylang, rahatlamak için lavanta ve gevşemek için limon esansı kullanın.

Sıcağa karşı nane

Sıcak yaz günleri veya uzun bir uçuş sonrasında harikadır. Bacaklarınıza serinletici nane losyonuyla masaj yapın. Yalın ayak kalın ve bacaklarınızı 5 dakika yükseltin.

Ayaklar yukarı!

Çok kolay görünüyor ama çok azımız ayaklarını dinlendiriyor. Bir deneyin! Ayaklarınızı birkaç dakika yükseltin. Bacaklarınızı üst üste koymayın ve alt bacak altına bir yastık yerleştirin. Bu işlem kalbe giden kan akışını rahatlatır ve gevşemenizi sağlar. Ayaklarınız size teşekkür edecek.

Ayak yuvarlama

‘Pulp Fiction’ filminde ayak masajı konuşmasını hatırlıyor musunuz? Kimseye problem yaratmanıza gerek yok – kendinize rahatlatıcı ve gevşetici şekilde davranın. Rahatça, ayaklarınıza kolayca ulaşabilecek şekilde oturun, üzerlerine biraz losyon sürün ve ayak parmaklarınızın ucundan topuklarınıza kadar severek ovun. Kolay gıdıklanmıyorsanız sıkı tutmak daha iyidir.

Oooommm

Hiç meditasyon denediniz mi? Aslında hiç de zor değil ve en meşgul günlerde bile sizi bir süre rahatlatır ve gevşetir. Gözlerinizi kapatıp nefes almanıza konsantre olmanız yeterli. Nefesinizin vücudunuza tamamen girmesini, burnunuzdan, göğsünüzden, akciğerlerinizden, midenize ve tekrar dışarı akmasını hissedin. Derin nefes vermek şarttır – nefes almak bunun doğal sonucudur. Sadece kendi düşüncelerinizi seyrediyormuş gibi, özellikle bir şey düşünmemeye çalışın.

Mutlu yeşil

Yüksek topuklularla yürüdükten sonra ayaklarınızı biraz dinlendirin: Mümkün olduğunca yalın ayak gezin. Çıplak ayaklarınızın parkta derin yeşil çimeni, kumsalda yumuşak kumu veya küçük bir çayın rahatlatan serinliğini hissetmesini sağlayın. Sağlıklı kan dolaşımı ve iç denge için faydalıdır.

Uyuyan güzel

Geçmişte doğru olmuştur, halen doğrudur ve daima doğru olacaktır: en güzel güzellik tedavisi uykudur. Kolay olmasa bile gece sekiz saat uyumaya çalışın. Gevşemekte zorlanıyorsanız yatıp nefes almanıza konsantre olun. Beyniniz çok doluysa bunları yazıp defteri kaldırın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık