Güzellik Sorunlarına Çözümler

364 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı terleme

Aşırı terlemenin bir diğer adı da hiperhidrozis. Özellikle de kontrol altında tutamadığınızda son derece mahcup edici olabilir. En çok ellerde, ayaklarda ve koltukaltlarında görülür.

Çözümler

Uluslararası Hiperhidrozi Cemiyeti’ne göre, aşırı terlemeye en iyi çözümler lokal uygulanan losyonlar ya da Botox enjeksiyonları. Ciddi vakalarda doktorunuzla endoskopik torasik sempatektomi ameliyatı olmanız gerekip gerekmediğini de tartışabilirsiniz. Bu ameliyat kimi sinirlerin aşırı terlemeye sebep olması halinde yardımcı olacaktır. Bir operasyonla, ilgili sinir kesilir, bağlanır ya da dağlanır.

Sırtta sivilceler

Vücut çok fazla yağ salgıladığında gözeneklerde bakteriler birikmesine neden olur ve bu sivilceler ortaya çıkar. Hormonlar, stres, hiperaktif yağ bezleri bu problemin başlıca sorumlularıdır. Sırtınızı düzenli olarak keselemek suretiyle ölü deri hücrelerinden kurtulmak başlangıç için işe yarayacaktır.

Çözümler

Ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlayacak bir duş jeli kullanın ya da sırt bakımı yaptırın. Eğer sırtınızda baş edemeyeceğiniz kadar çok sivilce ve kist varsa, en iyisi bir dermatoloğa görünün.

Siğil

Siğiller, DNA’da yarattıkları değişimle ciltte karnabahar benzeri şekiller oluşmasına neden olan virüslerin yarattığı sonuçlar. Tedavisi en zor cilt hastalıklarından biri olmakla birlikte, ayak tabanından en tepeye kadar vücudun her yerinde ve hatta deri altında da görülebilirler.

Çözümler

Hamamlarda, saunalarda, yüzme havuzlarında yalın ayak yürümekten vazgeçin. Çünkü bu sıcak ve nemli ortamlar bu virüsün en sevdiği yayılma alanları. Siğiller çabucak yayılabildiklerinden, görür görmez tedaviye başlamanızda fayda var. Birçok tedavi yöntemi var, kimisinde bu kitleler donduruluyor, kimisinde yakılıyor, kimisinde de lazer terapisiyle yok ediliyorlar. Her halükarda önce doktorunuzu görüp, sizin için en uygun çözüme birlikte karar vermelisiniz.

Tırnak yemek

Yenmiş tırnaklar çok çirkin görünür, ama tırnak yemek aynı zamanda sağlığınız için de çok kötüdür. Tırnaklarınızı yiyerek, tırnaklarınızda pek çok mikrobun birikmesine ve bu mikropların vücudunuza nüfuz etmesine neden olursunuz.

Çözümler

Tırnaklarınızı yemeyin. Kendinize iyi bir manikür kiti alıp düzenli olarak bakım yapın. Bakımlı tırnaklarınızı yemek istemeyeceksiniz. Kitiniz sürekli sizinle birlikte olsun. Ayrıca tırnak yemeyi engellemek üzere üretilmiş krem, yağ ve tırnak cilalarından da edinebilirsiniz. O kadar kötü bir tatları var ki, bir daha tırnaklarınızı yemezsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık