Hangi Esanslı Yağ Yerine Hangisi Kullanılabilir?

653 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Alternatif esansiyel yağlar

Bir yerlerde bir tarif okudunuz, insanlar muhteşem yorumlar yapmış, çok etkili olduğunu söylemişler. Hemen yapmaya karar veriyorsunuz ama o da ne! Bir bakıyorsunuz ki listedeki bir esanslı yağ evde yok. Ya da aktardasınız ve almak istediğiniz yağın fiyatı dudak uçuklatacak cinsten ya da aktarda da bulunmuyor…

Peki ya bu esansiyel yağ yerine aynı etkiyi yapacak ve tarifi bozmayacak bir yağ olsa ne kadar iyi olurdu değil mi?

İşte tam da bu yazıda hangi esanslı yağ yerine hangi diğer esanslı yağı kullanabileceğinizi yazdım. İnşallah alternatif olan esansiyel yağ elinizin altında vardır…

1. Lavanta Yağı Alternatifleri

Lavanta yağı

Aromaterapi yani koku tedavisi konusunda ismini belki de en çok duyduğunuz yağlardan birisi olan lavanta yağı çok yönlü kullanımı sayesinde mutlaka evinizde bulundurmanız gereken bir yağ.

Lavanta yağı maalesef bazı insanlarda alerji yapabiliyor. Pek çok tarifte karşımıza çıkan lavanta yağı sizde de alerji yaptıysa yerine biberiye yağı kullanabilirsiniz.

Eğer lavanta yağını cilt bakımı için kullanacaksanız yerine kullanabileceğiniz sandal ağacı yağı da iyi bir alternatif olacaktır.

Bu iki yağ da evinizde yoksa diğer alternatifler de şu şekilde: Ada çayı, bergamot ve Romen papatyası yağı.

2. Sandal Ağacı Yağı Alternatifleri

Özellikle güzellik ve cilt bakımı ile ilgili maske ve serum tariflerinde sandal ağacı yağına sıklıkla rastlamanız mümkün. Sandal ağacının çok iyi bir enfeksiyon giderici etkisi var ve genellikle bu yönü yüzünden tercih edilir. Bu yağın alternatifini ararken enfeksiyon giderici özelliği öne çıkan yağları tercih edeceğiz.

Cilt güzelliği uygulamalarında aselbent yağını sandal ağacı yağı yerine kullanabilirsiniz. Etkili enfeksiyon giderici ve cildi rahatlatıcı etkisi vardır.

Eğer cilt güzelliği değil de saç bakımı açısından kullanacaksanız sandal ağacı yağı yerine kullanabileceğiniz en etkili yağ erz ağacı yağıdır.

3. Okaliptüs Yağı Alternatifleri

Okaliptüs yağı ferahlatıcı ve tazeleyici özelliği ile pek çok kullanım alanı bulunan bir yağ. Özellikle internette pek çok losyon ve krem tarifinde bu yağa rastlayabilirsiniz.

Eğer bu yağ elinizde yoksa alternatif olarak erz ağacı yağını deneyebilirsiniz. Özellikle problemli ciltlerde aynı etkiyi gösterecektir.

4. Hint Defnesi Yağı Alternatifleri

Hint defnesi yağı uzun yıllardır sağlık alanında kullanılan şifalı bitki yağlarındandır ve mikrop kırıcı özelliği ile bilinir. Amerika’nın ünlü haber sitelerinden biri olan Foxnews haberinde görebileceğiniz gibi İngiltere Prensi Harry’nin eşi Meghan Markle yolculuklarında yanında bulundurmayı unutmadığı tek şey olarak Hint defnesi yağını söylüyor.

Peki oldu da siz yolculuğunuz sırasında bu yağı yanınıza almayı unuttunuz, yerine ne kullanacaksınız? Sizin İngiltere Prensesinden neyiniz eksik… Hemen eşit miktarda lavanta yağı ve kafur yağını karıştırarak aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık