Kadınlar için Aksesuarın Önemi

481 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çok şık bir kıyafet giydiniz ya da aceleden üzerinize öylesine bir şeyler geçirdiniz. Hiç önemli değil her iki durumda da sizi ortaya çıkaracak asıl önemli detay kesinlikle kullandığınız aksesuarlar olacaktır. Çünkü aksesuar pastanın üzerine koyulan o son çilek gibi kıyafetin üzerinde yapılan o son dokunuştur. Ve stiliniz, zevkiniz hakkında asıl ipucunu o verir.

İşte aksesuarı neden sevdiğimize dair diğer çok geçerli nedenler ve kadınlara alınabilecek en güzel aksesuar modellerini sizler için derledik.

1) Aksesuar Kişiliğinize Ayna Tutar

Güzel giyinen bakımlı biri olabilirsiniz. Ancak farkında mısınız bilmiyoruz ama etrafınızdaki diğer kadınlar da bu özellikleri taşıyor. Bu nedenle siz onlardan ayıracak asıl önemli farkı aksesuarlarınız gösterecek.

Kullandığınız aksesuarlar sizin hakkınızda çok önemli ipuçları verir. Altın rengini seven gösterişli biri misiniz ya da gümüşün o soğuk sadeliğinden yana mısınız?

Basit bir takı tercihi bile kişiliğiniz hakkında çok şey söyler. Bu nedenle aksesuar kullanımı düşündüğünüzden daha önemlidir.

2) Sizi Stil Sahibi Gösterir

Koşturmaca içinde olduğunuz bir hayatta rahat kıyafetleri tercih ediyor olabilirsiniz. İşte bu rahat kombininize ekleyeceğiniz son derece stratejik bir aksesuarla bu durumu sanki üzerine çok düşünülmüş bir kıyafet noktasına taşıyabilirsiniz.

Mesela kısa, bol, rahat bir pantolon ve üzerine basit bir tişört giydiniz. Başınıza takacağınız bir şapkayla olayı bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

3) Şık Görünmenin En Ekonomik Yoludur

Her yıl modaya ayak uydurmak için cüzdanınızda açtığınız delikleri bir düşünün. Şık görünmek için markalara tonlarca para harcamaya gerek yok! İşte aksesuarlar modası kolay geçmeyen temel parçalardır.

Bu nedenle bir kıyafet alırken gösterdiğiniz özeni aksesuar seçimlerinde de göstermeli ve kesinlikle boşa harcanan bir paraymış gibi düşünmemelisiniz. Çünkü o basit görünen kolye, kemer, toka aslında sizin kalitenizi yansıtan en önemli parça olacaktır.

Toplamına bakıldığında ise kıyafetlere harcadığınız paranın çeyreğiyle iyi bir aksesuar koleksiyonuna sahip olabilirsiniz.

4) Sizi Zevkli Biri Haline Getirir

Aksesuar kullanmayı bilmek kesinlikle bir zevk işidir. Doğru parçayı doğru yere koymak ve bu parçayla tüm havayı değiştirmek her yiğidin harcı değildir.

Bu nedenle ne kadar çok aksesuar kullanır ve bu konuda kendinizi eğitirseniz, zaman içerisinde o kadar stil sahibi ve şık biri haline gelirsiniz. Kısaca aksesuar kullanımı size geliştirir. Bu nedenle elinizi korkak alıştırmayın, takın takıştırın. Elbette dozu aşmadan!

Aksesuarların kadınlara kattıkları özelliklerden sonra aksesuar alırken dikkat edilmesi gerekenlere değinmeden geçemezdik.

Peki, onları alırken dikkat edeceğimiz hususlar neler? Bir göz atalım…

• Bir arada kullanmak için aldığınız aksesuarların bütünlüğüne dikkat edin. Eğer birlikte kullanmak için bir kolye ve bileklik alacaksanız, ikisinin de gümüş ya da ikisinin de altın renklerde olmasına dikkat edin.

• Eğer büyük aksesuarları ve XL takıları tercih ediyorsanız, bunları takım olarak kullanma fikrini kafanızdan çıkarın. Bu büyüklükteki aksesuarları tek başına, yani sadece küpe, kolye ya da sadece bilezik olarak kullanmalısınız.

• Birlikte kullanacağınız takı ve giysiler birbirine uyumlu olmalı. Ne takınız, ne de giysiniz göz tırmalamalıdır.

• Pahalı aksesuarlarla bütçenizi sıfırlamaktansa sevdiğiniz tarzı uygun fiyatlı seçenekler arasından yakalayabiliriz. Uygun fiyatlı alışveriş sitelerinden, çok fazla ve benzersiz seçenekler bulabileceğinizi unutmayın.

Kadınların kombinlerini tamamlama konusunda en fazla ihtiyaç duydukları parçalardan oluşan aksesuar temalı yazımız, siz değerli kadınlarımız için umarız tatmin edici olmuştur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık