Kış Gardırobunda Olması Gerekenler

337 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sonbahar ile birlikte kış soğuklarını yavaş yavaş hissetmeye başladık. Hatta bazı bölgeler şu anda fazlasıyla kışı yaşıyor. Hatta kar kapıda desek yanlış olmaz. Hal böyle olunca kışlıklar da hazırlanmaya başladı. Zaten modacılar, sonbahar girmeden kış kreasyonlarını hazırlamaya ve sergilemeye başlamıştı bile.

Siz de çok gecikmeden kış eksikleriniz varsa bir an önce tamamlamaya çalışın. Biz de sizler için kar kapıya dayanmadan önce dolabınızdaki eksikleri tamamlamanız için kış dolabının olmazsa olmaz parçalarını listelemeye karar verdik.

Eğer kış için eksik kıyafetleriniz varsa soğuk ve karlı günlerde sıcak kalmanızı sağlayacak ve aynı zamanda sizlere şıklık da katacak parçaları merak ediyorsanız nelere ihtiyacınız olduğuna hep birlikte bir göz atalım.

İşte kış gardırobunda olması gereken o kıyafetler…

1) Kış Şapkaları

Kış dendiği zaman akla ilk gelen parçalardan biri kış şapkaları yani bereler oluyor. Özellikle de yün bereler hem sıcak tutması nedeniyle hem de kış mevsimine uygun olması nedeniyle görüntünün ötesinde ciddi anlamda ihtiyaç duyulan bir parça.

Bere dendiği zaman düz klasik bereler aklınıza gelmesin. Sezonunun en trend bere modellerine göz attıysanız çok şık ve tarz bereler olduğunu görürsünüz. Özellikle de en çok tercih edilenler arasında ponpon ve taş detaylı bereler oluyor.

Elbette herkes bere takmaktan hoşlanmayabilir. Onlar için ise bere yerine, yün kumaştan fötr şapka olarak bilinen kenarı geniş şapkaları önerebiliriz.

2) Eldiven ve Atkılar

Kış aylarının en önemli parçalarından biri olan bere ve şapkalardan bahsedip, onlar kadar önemli olan, hem soğuklarda bizi koruyan hem de kombinlerimize hoş bir hava katan eldiven ve atkılardan bahsetmemek olmaz.

Özellikle de kalın yün atkılar, boyunluklar ile birlikte soğuğu hissettirmeyen, karla oyanasız dahi elinizi üşütmeyecek eldivenler seçmeye özen gösterin. İçi yünlü deri eldivenler ve zımba detaylı eldivenler bu sezonun en çok tercih edilen kış aksesuarlarından biri.

3) Kazakların Altın Çağı

Son yılların kış sezonuna göz atacak olursanız, en çok rağbet gören ve tüm vitrinleri süsleyen parçaların kazaklar olduğunu görürsünüz. Bu yüzden kazaklar için altın çağlarını yaşıyor diyebiliriz. Yazın nasıl beyaz tişörtsüz bir yaz geçmiyorsa, kışında kazaksız bir kış mevsimi geçirilemez.

Özellikle çocukluğumuzun hatta annelerimizin gençliğine damga vuran emek emek sabırla ördükleri o kalın kazaklar son dönemlerin en trend, en moda kazaklar arasında yer aldı. Böylece kalın kazaklarınızı giyerek hem soğuktan korunup sıcak sıcak gezebilir hem de modaya ayak uydurabilirsiniz. Bence bundan daha güzel bir şey olamaz.

Siz de hem soğuk kış günlerinde hem sıcacık kalmak hem de modaya uymak istiyorsanız gardırobunuzda mutlaka kazak kombinlerine yer verin.

4) Bot ve Çizmeler

Topuklu ayakkabı giymeyi tercih edenler kış aylarında da topuklu bot veya çizmeleri tercih ediyorlar. Ancak söz konusu olan kar olduğunda, topuklu modeller sıkıntılı olabilir.

Karlı günlere uygun hem sıcak tutacak hem de kar üstünde de olsa rahat yürümenize olanak sağlayacak kar botlarından mutlaka edinin. İşe gelip giderken bu botları giyer, şıklığı tamamlayan topuklu ayakkabı veya botları iş yerinde değiştirirsiniz. Bence kış boyunca topuklu ve rahat olmanın keyfini çıkarmak size kalıyor! Bu arada iyi ısınmaksa amacınız içi tüylü botlardan tercih edin derim.

5) Pantolon

Pantolonun mevsimi olmayan, her mevsime hitap eden bir parça olduğunu hepimiz biliyoruz. Hatta kışın üzerimizden neredeyse hiç çıkmıyor diyebiliriz. Aksi takdirde soğuk havalar başka türlü geçmezdi. Özellikle de jean kalın bir kumal yapısına shaip oldığu için tam kış giysisi desek yanlış olmaz.

O yüzden de kış dolabınızın olmazsa olmazı pantolonlardan sevdiğiniz renk ve desenlerde birkaç model bulundurmalısınız. Özellikle de skinny jeanl’er ve bol çizmeler ile çok şık duracaktır. Bu yüzden kış kombinleriniz için mutlaka skinny jean’lere yer verin.

Aynı zamanda kışın kullanabileceğiniz ve çok rahat edeceğiniz bir diğer pantolon kumaşı kadifedir. Kadifen zaten bu kış çoğu parçada karşımıza çıkmakta. Pantolonlar da bunlardan birisi. Ancak bu kumaş yapısı gereği bacağı biraz kalın gösterse de eğer vücudunuz buna el veriyorsa kış aylarında çok sıcak tuttuğu için mutlaka dolabınızda bulundurun.

6) Palto ve Kabanlar

Kaban ve montla ilgili bu sezona dair ayrıntılı bilgilere yer verdik. O yüzden kısaca değinecek olursak kış mevsiminde olmazsa olmaz dediğimiz en önemli parçadır. Kışın zaten mont giymeden dışarı çıkılmayacağının siz de farkındasınızdır.

Fazla uzatmadan tek söyleceğim bu sezon yün paltoların çok trend olduğu. Kış dolabınıza kaban için tercih yapacaksanız, tercihinizi yün paltonlardan yana kullanmalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık