Kötü Saçlarla Başa Çıkmanın Yolları

389 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer küçük çocukları olan bir anneyseniz atkuyruğu ya da yeni yıkanmış saç sizin en çok tercih ettikleriniz arasında olmalı; çünkü saçınızı yapacak vaktiniz yok! Ama bazen de hoş görünmek istersiniz. Vaktinizin olmadığı böylesi zamanlarda saçlarınıza şekil vererek hoş görünmeniz için ipuçlarımıza göz atın.

Beslenme çantası hazır, ayakkabıları giydirdiniz, kapıyı kilitlediniz, çocuklar servise bindi. Sıra size geldi, diş fırçalama, makyaj, ütü, giyinme (giyecek bir şeyler bulma!), ayakkabılar, her şey tamam. Her sabah ne kadar yoğun geçiyor değil mi? Sonra sıra saçlara geldi. Bir kısmı yapış yapış olmuş, bir kısmı birbirine karışmış… Panik halinde ne yapacağınızı düşünüyorsunuz. Panik yapmaya gerek yok. Birkaç gerçekçi ipucuyla yoğun sabahlarda bile saçlarınız çok güzel görünebilir.

Uzun ya da orta uzunlukta saçları geceden yıkayıp başınızın tepesinde topuz yapın. Sabah topuzu açıp, vahşi dalgaların keyfini çıkarın.
Fransız örgü her zaman hoş bir eda katar. Düzgün görünmesi için saçınızı önce sıkıca örüp sonra gevşetin.

Islak saçla uyuyup, elektriklenmiş saçlarla uyananlardan mısınız? Elinize bir iki damla yağ alın ve saçınıza sürün. Hem parlatır hem de düzgün görünmesini sağlar. Saçınızı atkuyruğu yapmaya çalışıyorsunuz ama küçük saçlar isyan mı ediyor? Çok az saç spreyinden sonra kurutma makinesiyle inatçı saçları tutturun.

Eğer saçınız yağlandıysa kalın bir saç bandı kullanın. Çünkü saçların dipleri yağlanır, uçlarda böyle bir sorun görünmeyecektir. Hem yağlı saçlarınızı gizleyin hem de 70’ler havası yaratın. Saçınız ne kadar iyi görünüyorsa kötü bir gün geçirme olasılığınız o kadar azalır. Haftada en azından bir kez olsun saç maskesi kullanın. Böylece saçlarınız nemli kalır ve daha az yıpranır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık