Kuru Ciltler için Doğal Nemlendirici Önerileri

525 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Cildin daima nemli ve daha uzun süre genç kalması için ihtiyaç duyduğu bakımı özenle yapmak gereklidir. Peki kuru ciltler için doğal nemlendirici olarak evde ne kullanılabilir? Kuru ciltler için ne yapılmalı sorusuna cevap bulabileceğiniz öneriler, modaimaj’nde.

Cilt nemini hızla yitirdiğinde, kuru cilt ve daha da ilerisinde kızaran, kaşıntılı deri ile karşı karşıya kalırız. Cildi nemlendirmek için gerekli olan temel bileşenlerden olan nemlendiriciler, cildi nemlendirmek için havadaki nemi çeker. Kullanılacak serum benzeri ürünler de hücreler arasındaki boşlukları doldurarak cilt yüzeylerini pürüzsüz hale getirirler. Ek olarak kullanılabilecek bazı ürünler de cildin su kaybından korunmasına yardımcı olan ince, nefes alabilen bir bariyer oluştururlar.

Cildin daima nemli ve daha uzun süre genç kalması için ihtiyaç duyduğu nemi veren bileşenler için sadece kozmetik ürünler mi gereklidir? Aslında birçoğu zaten evinizde bulunan doğal çözüm ortakları da kuru cildin canlandırılması için kullanılabilmektedir. Bu noktada seçenek çok fazla olabilmekle birlikte işte sizin için bir kaç tanesini listeledik ve kullanım önerilerimizi hazırladık.

Kuru Ciltler için Doğal Nemlendirici

1. Aloe Vera : Aloe vera jeli, yatıştırıcı kesimler ve yanıklar için iyi bilinen bir tedavi olmasına rağmen, nemlendirmeye, sivilcelerin büyümesini önlemeye ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olan antioksidan ve nemlendirici özelliklere sahiptir.

Aloe vera yapraklarındaki bileşenler, deriyi yumuşatmak için epidermal hücreleri birbirine bağlar, kollajen üretimini arttırır ve kızarıklığı azaltır.

2. Argan Yağı : Argan yağı cildi nemlendirir ve besler. Aynı zamanda iltihapları giderir, cilt enfeksiyonlarını temizler, yara iyileşmesini hızlandırır, güneş hasarından korur ve anti-aging etkisi sunar. Kuru cildi nemlendirmek için saf, organik, soğuk preslenmiş argan yağı kullanılabilmektedir.

3. Avokado Yağı : Zengin bir E vitamini kaynağı olmakla birlikte bir antioksidan kaynağıdır ki bu da sağlıklı cilt bakımının anahtarıdır. Avokado yağı aynı zamanda oleik, palmitoleik, linoleik, linolenik, palmitik ve stearik asitler gibi diğer cilt canlandırıcı bileşenleri içeren farklı bir yağ asidi profilini de içermektedir. Çatlamış cildi besleyen ve nemlendirmenin yanında kaşıntıyı dindirir, güneş hasarından korur, kolajen üretimini artırır ve iltihaplı cildin iyileşmesine yardımcı olur.
Bal, avokado, E vitamini ile yüz maskesi

4. Balmumu : Balmumu cilde uygulandığında nemi bir nemlendirici gibi epidermise çekerken, aynı zamanda bir tıkayıcı olarak ince bir koruyucu bariyer yaratır. Balmumu için kullanımlar çok ve çeşitlidir.

5. Kakao yağı : Kakao çekirdekleri 380 bilinen fitokimyasal içerir ve kateşinler, antosiyaninler ve flavonoidler gibi bol miktarda antioksidan kaynağıdır. Kakaodaki polifenollerin bu eşsiz koleksiyonu, cildin elastikiyetini artırır ve kolajen seviyelerini artırır. Kakao yağı pürüzsüz, aromatik bir krema haline getirildiğinde, cildi iyileştirmek ve nemlendirmek için hem yumuşatıcı hem de tıkayıcı olarak çalışır. Erime noktası normal cilt sıcaklığının hemen altındadır ve böylece epidermise nemi sızdırmaz ve kapatır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık