Makyajsız Al Yanaklı Olmanın Yolları

498 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Her kız sağlıklı ve çekici al yanaklı bir görünüme sahip olmak ister. Şüphesiz ki daha nefes kesici bir görünüm sağlar da. Peki al al yanaklara sahip olmanın tek yolu makyaj yapmak mıdır? Gelin isterseniz makyajsız bu görünüme nasıl kavuşabileceğinizi inceleyelim.

Makyaj Olmadan Doğal Al Yanaklara Sahip Olma

Aşağıda sayacağımız 7 doğal yol sayesinde daha kırmızı ve daha çekici gözüken yanaklara sahip olabilirsiniz.

1. Uygun ve Yeterli Bir Diyet

Cildinizin güzelliğini ve sağlığını koruyabilmesi için iyi ve sağlıklı besinler tüketmelisiniz. Öğünlerinize dikkat etmezseniz bunun sonucunda olumsuz etkilenecek yerlerden birisi de cildinizdir. Günde 3 veya 4 ana öğün yine bu yemekler arasında da acıkınca atıştırmalıklar yiyeceğiniz ara öğünleriniz olmalı. Diyetinizde de şunlara dikkat etmelisiniz:

a. Protein almak için yoğun olarak kırmızı et tercih ediyorsanız, balık ve tavuk tüketimini artırarak beslenmenize beyaz eti de katın.

b. Protein açısından zengin bir doğal kaynak olan Brüksel lahanasını mutlaka daha çok tüketmeye özen gösterin.

c. Az yağlı veya yağsız yoğurt ve süt tüketimini artırın.

d. Yeşil mercimeği daha fazla tüketerek protein açısından hızlı bir yüklenme sağlayabilirsiniz.

2. Egzersiz ve Su Tüketimi

Düzenli olarak egzersiz yapmak ve bunun doğal sonucu olarak daha fazla su tüketmek parlak ve güzel bir cilde sahip olmanıza yardım eder.

3. Eksfoliasyon

Düzenli olarak eksfoliasyon uygulamak yumuşak ve kırmızı yanaklara sahip olmanıza yardımcı olur. Ama aşırı eksfoliasyon sonucunda özellikle bunun için sert ürünler kullanıyorsanız cildiniz tahriş olabilir. Düzenli aralıklarla yumuşak ürünlerle yapacağınız eksfoliasyon cildin yüzeyindeki ölü hücrelerin dökülüp altındaki sağlıklı hücrelerin gelmesini sağlar.

4. Elma Şırası Sirkesi

Yanaklarınıza bir pamuk topu yardımı ile elma şırası sirkesi sürmeniz doğal al yanaklara sahip olmanıza yardımcı olabilir. Cildinizi de canlandırıp yenileyen bir işlem olacaktır. Ama aşırı hassas bir cildiniz varsa ve tepki verdiğini düşünüyorsanız bu uygulamaya devam etmeyin. Aynı işlemi limon suyu ile de yapabilirsiniz ama limon suyunu uyguladıktan sonra cildiniz güneş ışınlarına daha duyarlı hale geleceğinden hemen güneşe çıkmamanız gerekir.

5. E ve C Vitaminleri

Cildinizin sağlıklı ve doğal güzelliği için olmazsa olmaz iki vitamin var, bunlar E ve C vitaminleri. Eğer yüzünüzdeki cildin her zamankinden daha kuru olduğunu hissediyorsanız ve sebepsiz yere dudaklarınızda çatlaklar oluşuyorsa bunlar C ve E vitaminlerinin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda dilerseniz doktorunuza danışıp gereken vitamin takviyelerini onun kontrolde alabilirsiniz.

Alternatif olarak bol miktarda C vitamini içeren portakal kabuğunu ufalayarak kurutup buna süt ve E vitamini kapsülü ekleyerek oluşturduğunuz karışımı cildinize, özellikle yanak bölgesine sürerek 20 dakika bekleyebilirsiniz. Ardından ılık su ile yıkamayı unutmayın.

6. Öfke ve Stres Kontrolü

Cildinizin doğal parlaklığını bozan en büyük etmenlerden birisi de stres ve öfkedir. Bunların seviyesini ne kadar düşürürseniz vücudunuzu dolayısı ile cildinizi o kadar az yormuş olursunuz. Bunu sağlamak için yoga ve meditasyon gibi alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz. Kolay öfkelenmemek ve stresten etkilenmemek için diğer bir önemli faktör iyi bir uyku uyumaktır.

7. Düzenli Masaj

Cildin altındaki kan dolaşımı cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Daha sağlıklı ve sağlığın sembolü olarak kırmızı yanaklara kavuşmak için dairesel yönde ovalayarak masaj uygulayabilirsiniz. Günlük olarak tekrarlayacağınız bu işlem birkaç gün içinde sonuç verecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık