Nemli Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

548 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarında sık sık terleyen cildinizi ferahlatmak ve gözenekleri derinlemesine temizlemek için doğru bakımı yaptığınıza emin olmalısınız. Sizler için nemli havalarda nasıl cilt bakımı yapılır araştırdık.

Yaz aylarının sıcak geçen günlerinde terleyen cildinizde zamanla siyah nokta görülebilir. Aşırı nemli sıcak havalar kuru ciltleri daha da kurutuyor, yağlı ciltlerin salgılarını artırıyor, bu arada terleme nedeniyle de cilt yüzeyi kuruyup açılan gözenekleri tıkayarak sorunlara yol açıyor. Uzmanlar, cilt bakımının da hava durumuna göre yapılmasını öneriyor. Cildinizin nemden dolayı ferahlamasını ve yorgun görünümünü ortadan kaldırmak için doğru bir cilt bakımı uygulamalısınız. ‘Modaimaj.com Güzellik’ ekibi olarak nemli havalarda nasıl cilt bakımı yapılır araştırdık. İşte detaylar…

Mayo ve bikini izi nasıl geçer?

Uzmanlar, yaz mevsimini sağlıklı geçirmek için basit ancak etkili şu önlemlerin alınabileceğini belirtiyor: “Güneşli günlerde giysilerinizde açık renkleri ve özellikle de ışığı yansıtarak sizi aşırı sıcaklıktan koruyan beyaz rengi tercih edin. Yaz sıcaklarında terleten ve nemli ortamlara yol açarak mantarlara ideal zemin hazırlayan sentetik giysilerden kaçının; pamuklu çamaşırlar kullanın ve çamaşırlarınızı her gün değiştirin. Klimalar ve vantilatörleri sıcaklarda çok severiz. Ancak klima ile soğutulmuş kapalı mekanlardan dışarıya, aniden sıcağa çıkmak da organizmada şok etkisine neden olur. Ayrıca klima ve vantilatöre maruz kalmak göz alerjisi, adale tutulması ve baş ağrısına da yol açabilir. Göz alerjisinin bir başka nedeni de keskin güneş ışıklarıdır. Bu nedenle güneş altında iken şapka ve güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Yüzme havuzları yerine denizi tercih edin. Eğer kenttte yazın keyfi çıkarılmak isteniyorsa, kalabalık havuzlarda mantar ve mikrop kapma riski yüksek olacağından özellikle kadınların kalabalık havuzlardan kaçınmalarında yarar var. Mümkün olduğunca öğle saatlerinde dışarda olmayın, özellikle kentlerde asfalt yollarda, binaların arasında hava sıcaklığı daha da artar.”

Cilt lekesi nasıl gider? Cilt lekelerini gideren en doğal yöntemler

Sıcak havalarda cildinizin yumuşak ve dinç görünmesi için günde 3 defa mutlaka soğuk su yıkamalısınız. Bu yöntemi uygularken kesinlikle herhangi bir temizlik ürünü kullanmalısınız.

DEODORANT KULLANABİLİRSİNİZ

Nemli havalarda terlemekten kaçınmak ve cildinizi ferah tutmak için yüz deodoantlarını kullanabilirsiniz. Bu yöntem terlemeden dolayı oluşan kötü kokunun da önüne geçmiş olacaktır.

HAFTALIK CİLT BAKIMINI ATLAMAYIN

Cildiniz yaz aylarında fazla güneşe maruz kaldığı için yorgun görünebilir. Bu durum cildinizde fazla yağ, kir ve pislik topladığına işarettir. Cildinize uygun oluşturduğunuz cilt bakım rutininizi atlamadan her hafta mutlaka uygulamalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık