Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Saç Modelleri

505 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Saçımız biz kadınların güzelliğini tamamlayan en güzel en etkileyici aksesuardır. Saçlarımızla güzel görünmek ve fark yaratmak için saatlerce bakım yaptırırız. Saçlarımız için ciddi anlamda vakit ayırır ve tonlarca para harcayarak bakım ürünleri alırız.

Güzel olmak için çok fazla zaman ve emek harcarken ne yazık ki sonuç her zaman istediğimiz gibi olmayabiliyor. Bazen seçimlerimizden dolayı yahut da kuaförün yaptığı hatalardan dolayı olduğumuzdan daha yaşlı ve yorgun görünebiliyoruz. Üstelik bu hatalar sadece yaşlı görünmüze sebep olmakla kalmıyor, bir de saçınızın yıpranmasına ve zarar görmesine neden oluyor. Bu yüzden seçimlerimize ve saçımıza yaptırmak istediğimiz işlemlere dikkat etmemiz gerekiyor.

Peki siz de saçlarınızla daha genç, daha fresh gözükmek istemez misiniz? Eminim her kadın girdiği her ortamda saçıyla fark yaratmak ister. Sizler için saçınızda yaptığınız hataları araştırdık.

1) Saçları Ortadan Ayırmak

Saçları ortadan ayırmanın neresi yaşlı gösterebilir diye düşünebilirsiniz. Bu fikir garibinize gitmiş olabilir, ancak tam da durum bu yönde hanımlar. Çünkü saçları ortadan ayırmak 9-10 yıl önce modaydı. Şuan saç tredleri değişti ne yazık ki. Hele bir de saçınızı ortadan ayırmak yüzünüze yakışmıyorsa hem demode görünür hem de yüzünüzün güzelliğine gölge düşebilir.

Saçlarınızın yüzünüzü etkilemesini istemiyorsanız daha modern şekiller vermelisiniz.

2) Aşırı Koyu Saçlar

Saçların çok siyah ve başka bir tonda çok koyu olması açıkçası beni boğuyor. Teniniz bir de çok beyaz değilse daha da sıkıcı bir hal alabiliyor. Üstelik saçlarınız çok koyuysa, bir de yüzünüzdeki çizgiler belirmeye başladıysa durum daha da ciddi demektir. Çünkü saçınızın çok koyu olması, yüzünüzdeki derinlikleri, çizgileri ve sorunları daha çok gösterecektir. Bu yüzden yaşınız ilerledikçe aşırı koyu saçlara veda etmelisiniz.

3) Doğal Tondan Uzaklaşmak

Çoğu kadının yaptığı en büyük hata saçlarını tenlerinden farklı tonlara boyatmak. Hanımlar, saçlarınızı boyatmaya karar verdiğinizde, seçtiğiniz rengin cildinizle uyum içinde olmasına dikkat edin. Siz teninizle çok alakasız bir renk seçtiğinizde güzel olacağınızı düşünürken, tam tersi çok yapay ve kötü görüneceğinizi unutmayın.

Dikkat çekici renkler seçtiğinizde çok güzel görüneceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Saçları açık, sarı tonlarda olan birinin siyah boyatması ne kadar abes ve kötüyse, bence esmer birinin de saçlarını açtırıp sapsaprı yaptırması aynı şey. Saçları açtırıp uzadıkça diplerden siyah bir görüntü çıkması çok kötü görünüyor. Saçlarınızın yıpranmasından bahsetmiyorum bile!

4) Yanlış Uzunluk

Yüz şeklinize uygun saç kesimini bilmek ve uygulamak oldukça önemli bir detaydır. Bunun için belki kendi başınıza karar vermek ve size uygun saç modelini bulmak belki zor olabilir. Bu yüzden saç kesim modelinizi ve uzunluğunu seçerken saç stilistinizden yardım alabilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca aynı modeli kullanmayın bence. Kullanıyorsanız da artık değişiklik yapma zamanı gelmedi mi sizce de? Saçlarınız uzunsa artık kestirme zamanı gelmiş. Saçlarınıza modernlik katma döneminiz geçiyor bile. Gerçekten hareketli bir kesime sahip olduğunuzda, saç uzunluğunuzun bir önemi kalmıyor.

5) Bakımsız Saçlar

Kadınların saçlarına ne kadar önem verdiğine, bakımlar yaptırdığına değindik, ancak her kadın ne yazık ki bunu yapmıyor. Bakımsız olan saçların da güzel görünmesini beklemek biraz zor. Saçlarınız bakımlı ise sizin de özgüveniniz artar ve kendinizi daha iyi hissedersiniz. Yıpranmış saçlar sizi olduğunuzdan daha olgun gösterir.

Bakımsız şeylerin güzel görünmesi beklenemez. Bu sadece saçlar için geçerli değil her konuda önemli bir detay! Zaten gün içerisinde saç yeterince yıpranıyor. Bu yüzden saçlarınıza gereken özeni göstermelisiniz.

6) Kırık Saçlar

Saçlarımızı şekillendirmek için kullandığımız saç maşaları, saç düzleştiricileri ve ısıya maruz kalan birçok nedenden dolayı saçlarımız yıpranabiliyor. Özellikle yaşanan en büyük sorun saç uçlarının kırılması. Hiçbir işlem yaptırmamış birinin de saçları kırılabilir. Özellikle de saçlarınıza bakım yaptırmıyor ve düzenli saç uçlarınızdan aldırmıyorsanız!

Saç uçlarınız kırıldığında mutlaka bakım yaptırın ve kestirin. Zira kırık saçlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı, bakımsız ve yıpranmış gösterecektir. Belirli aralıklarla kuaföre gidin. Saçlarınız çok yıprandığın ve özellikle de dökülmeye başladığında ne kadar çok bakım yapsanız da maalesef iş işten geçmiş olabiliyor. Bu yüzden saç bakımınızı zamanında yapın ve sağlıklı saçlarla kendinizi daha iyi hissedin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık