Pratik Cilt Bakım Önerileri

394 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Cilde ve saçlara bakım yapmak rutin hale gelmelidir. Düzenli ve bilinçli olarak cildinize ve saçlarınıza uygulayacağınız bakım kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Bayramın yaklaştığı şu günlerde cildinizi ve saçlarınızı pırıl pırıl yapacak bakım önerilerini sizlerle paylaşıyoruz. Mutlaka denemeniz gereken pratik cilt bakım önerileri yazımızda bulabilirsiniz.

Cildinizi bayrama hazırlamak için profesyonel bir bakıma ihtiyacınız yok. Evde kısa sürede yapacağınız bakım sayesinde muhteşem görünebilirsiniz. Kuşkusuz cilt güzelliği kadınlar arasında en çok özen gösterilen türevlerdendir. Genellikle duştan sonra kullanılan pürüzsüzlüğü sağlayan kremlerle yapılan cilt bakımı bir kadının kendini güzel ve özenli görmesi açısından oldukça önemlidir. Bayrama temiz ve canlı bir ciltle girmek isteyenler için, bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır araştırdık.

Profesyonel bir bakıma ihtiyacınız olmadan evde kendi yöntemlerinizle ışıl ışıl bir cilde ve saça sahip olabileceksiniz.

1- SAÇ BAKIMI

Bayram öncesi saçlarınızın daha canlı ve hacimli görünmesini istiyorsanız saç bakımını ihmal etmemelisiniz.

Saçlarınızın daha hacimli ve bakımlı görünmesi için bir avokadoyu yoğurt ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın. 25 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

2- YÜZ MASKESİ

Cildinizi yatıştırmak ve derinlemesine temizlemek için; yüzünüzdeki yağlı kısımlara çamur ya da kil maskesi, kuru kısımlara ise nemlendirici etkili maskeler yapın.

Göz çevrenizin altına aloe vera bazlı maske uygulayarak dinlenmesini sağlayın.

3- PEELİNG

Cildinizi ölü deriden arındırmak için bir fırça yardımıyla nemlendirici etkili peelingi tüm vücudunuza masaj yaparak uygulayın.

Bu sayede cildinizde kan dolaşımı hızlanacak ve ölü derileri pul pul dökülecektir.

4- TEMİZ TIRNAKLAR

Bayram öncesi yapacağınız cilt bakımının son adımı ise tırnak temizliğidir. Öncelikle tırnaklarınızı istediğiniz gibi kesin ve ardından törpüleyin.

İçlerini güzelce temizleyin ve manikür yağı ile tırnaklarınıza masaj yapın. Ardından istediğiniz renk bir ojeyi seçerek tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık