Sağlıklı Saçlar ve Saç Derisi için Altın Kurallar

546 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Güzel görünümlü saçlar ve sağlıklı bir saç derisi için günün her saatini endişelenerek geçirmek zorunda değilsiniz.

Head & Shoulders uzmanlarının tavsiyelerini dinleyerek, saç derinizi sağlıklı, saçlarınızı güzel kılmak elinizde.

1. Mükemmel olun: Şampuanlamak ve durulamak

Peter Lux, kendinizi ne kadar yorgun hissederseniz hissedin her sabah saçlarınızı yıkamanızı tavsiye ediyor: “Saçlarınızı yıkarken yeterince mükemmeliyetçi olmayabiliyorsunuz. Şampuanlama ve durulama çok önemli oysa. Saçlarınızı yıkarken saç derinizi de göz önünde bulundurmalı, aynı şekilde durularken saç derinizi de durumalısınız. Gereğinden hızlı, gelişigüzel yıkama saçlarınızın sönük ve yağlı görünmesine neden olabilir.”

2. Ürün seçerken risk almayın

Dr. Ilyse Lefkowicz der ki, “head &shoulders 50 yıllık bir tecrübeye sahip. Ayrıca bilimsel araştırma ve yenilikle mükemmel bir saç derisi bakımı için ne yapılması gerektiğini iyi biliyor. Bence saç derisi için en iyi gündelik şampuan Head & Shoulders.”

3. Kuaföre giderken

Saçlarınızın uçlarını düzenli olarak aldırmak, bakımlı, düzgün ve sağlıklı görünmelerini sağlar. Bu üç özellik ise güzelliğin vazgeçilmez öğeleridir. Bununla birlikte saçlarınızın yumuşaklığı da önemlidir. Sağlıklı saçlar fırçalarken bile dans eder gibidirler. Saçlarınız ne kadar hareketliyse, saç deriniz o kadar stresten uzak demektir.

4. Havaya göre bakım

Saçlarınıza bakım yaparken hava durumunu da göz önüne alın. Güneşli bir gün mü? Saçlarınızı gün ışığına teslim edin. Rüzgarlı mı? Mümkün olduğunca toplamaya çalışın. Yağmurlu günlerde ise fazla ıslanmamaya bakın.

5. Saçlarınızı yıkamaktan korkmayın

Dr. Rene Rust, “Saçlarınıza karşı hassas davrandığınız ve doğru ürünü kullandığınız müddetçe yıkamaktan korkmayın” diyor. Ona göre, saçları doğru şampuanla düzenli yıkamak saçlarda biriken stresi ve kötü maddeleri bertaraf ediyor. Dolayısıyla sık yıkamak saç derisine de iyi geliyor.

6. Şampuan ve şekillendirici uyumu

Artık Head & Shoulders ürünleri arasında kendi saç tipinize uygun bir şeyler bulmanız daha mümkün. Saçlarla birlikte saç derisine de özen gösteren ürünlerin birbirleriyle de uyumlu olmaları gerekiyor. Dr. Rene Rust durumu şöyle açıklıyor: “Birbiriyle uyumlu çalışan bir şampuan ve şekillendirici kullanarak, saçlarınızı sıkı sıkıya koruma altına almış olursunuz.”

7. Spordan sonra saçlarınızı yıkayın

Terleme saçlarınızı ve saç diplerinizi yıpratabilir. Bu nedenle spor yaptıktan sonra saçlarınızı yıkamayı ihmal etmeyin.

8. Saçlarınızı profesyonelce yıkayın

Peter Lux, “Saçlarınızı yıkarken parmak uçlarınızla yuvarlak hareketler yaparak şampuanı köpürtün” diyor. Ancak tırnaklarınızla saç derinizi kaşımaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Ayrıca Head & Shoulders ile saçlarınızın ipeksi bir yumuşaklığa kavuşmasını da sağlayabilirsiniz.

9. Ruh halinize uygun bir şampuan seçin

Neden banyonuzu ruh halinize göre kullanabileceğiniz, farklı kokularda şampuanlarla zenginleştirmiyorsunuz? Saç tipinize uygun olduğu müddetçe, kullandığınız ürünün kokusunu değiştirmekte hiçbir sakınca yok. Örneğin ferah bir başlangıç yapmak istediğiniz güne saçlarınızı Head & Shoulders Mentol Ferahlığı kullanarak başlayabilirsiniz. Başka bir gün Ekstra Dolgunluk ile saçlarınıza havalı bir görünüm kazandırır, özel günler için ise Hydrating İpeksi Yumuşaklık ile romantik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

10. Kıvırcıklıkları azaltmak

Peter Lux diyor ki, “Eğer saçlarınız kolayca kıvırcıklaşıyorsa, saç derinizi yormayacak bir şekillendirme aracından yararlanmalısınız. Saçlarınız en az omuz hizasına kadar uzamışsa, uçlarını avucunuzda toplayıp saç kurutma makinesini belli bir mesafeden etraflarında gezdirerek kurutun. Saçlarınızı aşağıya doğru çekiştirerek kurutmak saç derinizi yoracaktır. Ayrıca bu şekilde kıvırcık buklelerinizin göze daha güzel göründüğünü görerek şaşıracaksınız.”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık