Sezonun Rengi Turuncu Nasıl Kombinlenir?

417 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hepimizin de bildiği gibi ilkbahar renkleri dendiği zaman insanı neşelendiren, enerji veren canlı renkler akla gelir. Turuncu da bu renklerin başında gelmekte.

Üstelik bahar sezonu renklerine değindiğimizde en çok dikkat çeken ve en çok göreceğimiz renklerin başında turuncunun yer alacağına değinmiştik. Nitekim öyle de oldu!

Bir rengin kombinlerinizde etkili durabilmesi, daha dikkat çekici bir görünüm sağlanabilmesi için çeşitli moda ve kombin taktiklerini bilmek gerekir. Çünkü renkler, kombin hazırlarken uyumu yakalamak adına önemli bir yer tutar.

Sezonun popüler renklerinden biri olan turuncu gibi hareketli ve canlı tonlar, her renkle kombinlenememeleri ve her aksesuarla bir bütün oluşturamamaları nedeniyle kombin yaparken daha fazla dikkat isteyen bir renktir.

Turuncu, ateşin rengi… Abartırsanız, ya da yanlış renklerle kombinlerseniz hafızalarda yer edersiniz ama dedikodu malzemesi olarak! Ölçülü ve doğru renklerle birlikte kullanırsanız yaşınız ne olursa olsun içinizdeki enerjiyi ön plana çıkarır. Sıcak, enerji veren, davetkar ve dikkat çeken bir renktir. İddialı olduğu için kombin yapması zordur.

Peki turuncu renginin yumuşak ve tatlı tonu ile daha canlı ve enerjik bir yaşama ne dersiniz? İşte turuncuya dair aradığınız her şey bu yazıda!

1) Turuncu Rengin Özellikleri

Turuncu kırmızı gibi dışa dönük ve tamamlayıcı bir renktir. Pozitif açıdan kırmızıdan daima daha yapıcıdır. Daha bariz bir açıklama ile insana lüzumlu olan hayat öpücüğünü mantıklı yollarla verir.

Sağlık, canlılık, heyecan belirgin katkılarıdır. İletişim, atılım ve hareket bu renkle sağlanır. En önemli niteliği ise hayat öpücüğü ile, mutluluk verişidir.

2) Turuncuyu Kullanma Kılavuzu

Cıvıl cıvıl renklerin ön plana çıktığı yaz mevsiminde turuncunun yumuşak tonu ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Unutmayın, turuncu gücün ve dayanıklılığın simgesidir.

Kırmızının da özelliklerini içinde barındıran bu rengi kullanmak vereceğimiz bilgilerle artık sandığınız kadar zor değil. Tek parça turuncu renkte bir elbise kullanmaya cesaret edemeyenler kahve tonlarındaki kıyafetlerini turuncu aksesuarlarla tamamlamayı deneyebilirler.

Yine aksesuar olarak gold tercih edebilirsiniz. Çanta ve ayakkabı olarak Modaİmaj rengi bu sıcak tonla çok yakışacaktır.

3) Turuncu Hangi Renklerle Uyumludur?

Kahverengi, haki ve bej bu rengin en yakın arkadaşlarıdır; ancak biraz daha canlı ve iddialı bir seçim olsun derseniz biz turuncu ve pembe tonlarının birlikteliğini çok seviyoruz.

Turuncu ile lacivert, kırmızı ve yeşil tonlarını da kullanabilirsiniz. Kıyafetinizdeki turuncu rengi vurgulamak veya başka bir deyişler öne çıkarmak istiyorsanız diğer kıyafetlerinizde siyah veya turuncunun tamamlayıcı rengi olan mavi ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Özellikle denim, kot mavisi gibi renklerle turuncuyu başarılı bir şekilde kombin yapabilirsiniz.

4) Canlı Renkleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Canlı renkleri kullanmanın ya da kombinlemenin püf noktalarını sizlerle paylaştık. Peki, en sık yapılan hataları bilmek ister misiniz? Canlı renkleri kullanırken en sık yapılan hata baskın tercihlerdir.

Saç aksesuarı, fular, bere tarzı şeyler kullananların dış giyimlerinde turuncu rengi kullanırken, turuncunun daha yumuşak ve soft bir tonunu kullanmalarınızı öneriyoruz. Siz siz olun ve asla çok canlı renklerde bir dış giyim ile dışarıya çıkmayın!

5) Turuncu Denim Uyumu

Turuncuyu koyu renkte açan tonlardan biride laciverttir. İki renk birbirini en güzel tamamlayan renklerdendir. İşin içine kot girdi mi, cool olmaktan yana güzel şey yoktur. Mavi kot üzerine ne gider derseniz; sizde bu sezon turuncu tunik ya da bluzlarınızın altına kot pantolon giyebilirsiniz.

Beyaz detaylarda turuncu rengiyle kombine yapılabilecek renktir. Son olarak sezonun abartısız en güzel modası olan Oxford ayakkabılarınızla günün en cool giyinen kadını olmaya hak kazanırsınız.

6) Siyah İle Dengeleyin!

Havalar ısındıkça tiril tiril elbiseler de yüzünü göstermeye başladı. Yaza en yakışan renk, şüphesiz ki güneşin sıcaklığı hissettiren turuncudur.

Elbiseli kombininize ikinci bir turuncu parça katacaksanız bu ya ayakkabı ya da çanta olacaktır. Denge sağlamak için birini siyah renk kullanabilirsiniz.

7) Bohem Bir Görüntü Oluşturmaya Ne Dersiniz?

Turuncunun en güzel tonlarından biri olan kiremit rengi elbiseler ile romantik bir havaya bürünebilirsiniz. Böyle uçuş uçuş elbiselerde makyajınızı ve saçınızı mümkün olduğunca doğal tutmalı ve sandalet ayakkabı tercih etmelisiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık