Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?

589 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sadece yüzde çıkmayan ve sırtta da çıkan sivilceler önemsemesi gereken sivilce problemleri arasındadır. Aşırı yağlı besinlerin tüketilmesinden dolayı sırtınızda oluşan sivilceleri doğal karışımlarla giderebilirsiniz. İşte sırtta oluşan sivilceleri gideren doğal yöntem…

Genellikle gözeneklerin tıkanması sonucunda oluştuğu bilinen sırttaki sivilceler, hemen hemen yağ bezelerinin yoğun olduğu bölgelerde yani koltukaltı, omuz, boyun gibi yerlerde görülebilir. Sırtta çıkan sivilcelerin nedeni de bakterilerden ve ciltteki gözeneklerin tıkanmasından kaynaklanmaktadır. Tıpkı yüzdeki gibi sırtta çıkan sivilceler de cildin yağlanmasından kaynaklanır. Ölü deri hücreleri bakterilerle de birleştiğinde gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu yüzden sırtta da sivilceler çıkamaya başlamaktadır. Karaciğer rahatsızlıkları sırtta sivilce çıkmasına neden olan etkenler arasında yer alır. Bunun dışında dar kıyafetler, sağlıksız ve dengesiz beslenme, fazla yağlı besin tüketimi, stres ve hormonel değişimler de sırtta sivilce çıkmasına neden olmaktadır. Bu sivilceleri kimyasal içeren ürünlerle gidermek yerine doğal karışımlarla kısa sürede yok edebilirsiniz.

İltihaplı sivilce neden olur ve nasıl geçer?

SIRTTA SİVİLCE ÇIKMASINI ÖNLEMEK İÇİN ÖNERİLER

BAZI İLAÇLARDAN UZAK DURMAK

Bazı ilaçların yan etkileri maalesef tüylenme ve sivilcelenmeleri tetikler. Bu nedenle hayati önem taşımayan ilaçları yaşamımızdan çıkarmak çok daha iyi olacaktır.

YAĞ ORANI YÜKSEK CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNDEN UZAK DURMAK

Güneş ve masaj kremleri hatta kullandığınız cilt bakım kremlerinin yağ oranının düşük olmasına özen göstermekte fayda vardır. Cildiniz için yağ oranı kısıtlı kremler ve losyonlar kullanmak sivilce oluşumunu engellemenize yardımcı olabilir.

SIRTI KESELEMEK

Yağ oranı düşük sabunlarla vücudu keselemek cildin derinlemesine temizlenmesine ve sivilcelerin kurumasına yardımcı olabilir.

İşte sırtta oluşan sivilceleri gideren doğal yöntem

Malzemeler:

1 adet portakalın kabukları
1 tutam adaçayı
1 tutam biberiye otu
2 su bardağı saf su

Yapılışı ve Uygulanışı:

Suyu tencerede kaynattıktan sonra içine tüm malzemeleri ekleyip, 10 dakika dinlenmeye bırakın. Daha sonra karışımı süzün ve 1 fincan saf alkol ekleyin. Bir parça pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine sürün.

Bu karışımı sabah akşam olmak üzere sivilceleriniz geçene kadar tekrarlayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık