Yanık Tende Mayo İzinin Geçmesi için Ne Yapılır?

405 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz sezonunda kadınların en çok şikayet ettiği durumlardan biri bikini izleridir. Genellikle giyilen bikini ve mayonun ip askılarından dolayı güneşten uzak kalan kısımlar beyaz oluyor. Şık dekolteli bir elbisede bikini izi kadar çirkin bir şey daha olabilir mi? Peki mayo ve bikini izi nasıl geçer? Yanık tende mayo izinin geçmesi için ne yapılır?

Güneşin zararlı ışınlarına karşın koruyuculuk görevi yapan güneş kremleri bazı dönemlerde cilde yetersiz gelebilmektedir. Oluşan bikini izi ciltte renk tonlarının oluşmasına da neden olmaktadır. Tatil dönüşü ciltte hafif bronzluk her zaman hoşunuza gidebilir. Fakat uzun süre kalan bikini izleri ciltte renk değişikliklerinin meydana gelmesine neden olacağından bu izlerken kurtulmak içi çeşitli yöntemler işe yarayacaktır. Bikinin altında beyaz kalan ten, giydiğimiz elbiselerde de çirkin bir görüntü oluşturuyor. Neyse ki bu durum herkesin başına gelebileceğinden çözümü de mevcut.

Plajda bikinisinin iplerini çözmek istemeyenlerin ya da unutmuş olanların hiç vakit kaybetmeden bu listeye bakmasını öneriyoruz.

Güneş lekesi nasıl geçer? Tatil sonrası oluşan güneş lekeleri için maske

Karbonat, hoşlanmadığınız belirgin mayo izlerini geçirmeye yardımcı olabilir. Bunun için; bir bardak su ile karbonatı birleştirin ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından, bu karışımı mayo izlerine sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Ardından, durulayın. Bunu haftada birkaç kez yaparsanız, bronzluk çizgilerini matlaştıracak ve renginizi oldukça hızlı bir şekilde açacaktır.

Solaryum uygulaması bikini izlerini yok etmek için tercih edilen yöntemdir.

MAYO VE BİKİNİ İZİNİ KAPATMANIN YOLLARI:

Düzenli ve homojen bir bronzluk elde edememiş olabilirsiniz. Yazın başından itibaren daha çok yanmış olan kollarınız ama hala onlara göre beyaz kalmış bir göbeğiniz olabilir. Bu nedenle bronzlaştırıcıyı uygularken nerelerin daha fazlasına nerelerinizin daha azına ihtiyacınız olduğunu iyi belirleyin. Çünkü yoğun kullanım kıyafetlerinizi boyayabilir.

Püskürtmeliler ve sıvılar en basit seçeneklerdir ancak doğrudan çizgilerin üzerinde kurutmak yerine bir tabağa sıyırdıktan sonra çizgisel olarak bir fırçayla sürmek çok da doğru olacaktır. Gerçek renklere ulaşmak için cildinizin görünmeyecek bir yerinde deneme yapabilirsiniz.

Bronzlaşan cildinizin soyulma ve dehidrasyon olasılığına karşı nazik fazla bastırmadan kese kullanın.

Cildinizi pürüzsüz bir bronzluğa ulaştırmak istiyorsanız öncesinde pürüzsüz bir cilt elde etmelisiniz. Bunun için doğal yollarla bronzlaşan cildinizin soyulma ve dehidrasyon olasılığına karşı nazik bir şekilde kese kullanın. Cildinizi kurutup iltihaplandırmak istemiyorsanız çok nazik davranın. Pürüzsüz bir ciltten sonra bronzlaştırıcıyı uygulayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık