Yüz Hatlarına Uyumlu Kaş Seçimi

634 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kaş laminasyonu yüz hatlarına uyumlu bir kaç yaratmak için önemli olmaktadır. Kaş laminasyonu yapılışını sizlere anlatacağız makalemizde sizde kaşlarınızın çok daha şık olduğunu görebilirsiniz. Öncelikle kaş laminasyonu nedir? bunun açıklamasını yaparak sonrasında güzel ve estetik bir kaş nasıl yapılabilir? Kaş laminasyonu yapılış aşamalarını makalemizde sizlerle buluşturalım. Kaşlar ile ilgili yapılan işlemler ve bakımlar son birkaç yıldır oldukça hayatımızın içinde. Gür kaşların trend olmasıyla ortaya çıkan bakım yağları zamanla yerini kaş kalemleri ve kaş farlarına bıraktı. Ardından hayatımızın içine kalıcı işlemler olan kaş dövmeleri ve kaş pudralama girdi. Sonrasında ise daha doğal bir görünüm sağlayan, kıl tekniği dediğimiz microblading oldukça popüler uygulamalardan biri haline geldi. Tüm bunlar beraberinde yukarı taranmış kaşlar trendini getirdi ve kaş jelleri, kaş sabunları ile kaşları yukarıya doğru tarayıp sabitlemek makyaj rutinlerinin de vazgeçilmez aşamaları arasında yerini aldı.

Şimdilerde ise yeni bir trend daha var: Kaş laminasyonu. Kaşların yukarı taranarak şekillendirildiği bu işlem 3 aya kadar dayanabilen yarı kalıcı bir uygulama. Bu süreçte makyajınızı yaparken kaşınızı şekillendirmeye ihtiyaç duymayacağınız kaş laminasyonunun tüm detaylarını keşfedin.

Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyonu kaşların şekillendirilmesini ve bu şeklin uzun süre dayanmasını sağlayan bir işlem. Aslında şekillendirmenin yanında kaş bakımı özelliği ile ön plana çıkan laminasyon parlak ve pürüzsüz kaşlar oluşturmayı hedefler. Bazı kişiler tarafından kaş perması olarak da adlandırılan laminasyon kaşların parlamasını sağlayarak asi ve şekillenmeyen kaşları dizginler. Son yılların trendleri arasında olan ve çizim tekniğiyle yapılan microblading’in aksine, iğneler ve renklendirme laminasyonda uygulanmaz. (Bazı uzmanlar istek dahilinde kaşlar üzerinde renklendirme de yapabiliyor.)

Eğer kaşlarınızı her gün taramaktan, sabun ya da kaş jelleri ile sabitlemekten sıkıldıysanız bu uygulama yarı kalıcı şekilde kaşlarınızın istediğiniz şekilde olmasını sağlar. Ayrıca dayanma süresi ortalama olarak 3 aya kadar sürebilir. Kaşlarınız yukarı doğru kalkık bir şekilde olacağı için olduğundan daha gür şekilde de görünebilir.

Kaş laminasyonu nasıl yapılır?

Kaş laminasyonunun ilk aşaması olarak bu işleme özel temizleyici ve sabunlar kullanılarak kaşlar iyice temizlenir.
Eğer alınması gereken kaşlar varsa, cımbız ya da ip ile kaşları alınır.
Kaşlarınızın kaldırılmasını sağlayan bir krem ya da losyon uygulanır.
Ardından kaşlarınız yukarıya doğru taranarak şekillendirilir.
Yapıştırıcı bir solüsyon ile şekillendirilen kaşlar sabitlenir.
Son adım olarak tahrişleri önlemek için besleyici bir yağ kullanılır.

Bu noktada kaşlarınız çok açık renkteyse boyanmasını talep edebilirsiniz. Fakat bu işlemde kaşların arasındaki boşlukların doldurulmadığını tekrar hatırlatalım. Yalnızca kendi kaş kıllarınızın renginde değişiklik yapabilirsiniz.

Kaş laminasyonu sonrası bakım nasıl yapılır?

İşlemin hemen ardından kaşınızı 24 saat kadar kuru tutmanız ve elleriniz ile kaşlarınıza dokunmamanız önem taşıyor. Daha sonra kaş laminasyonunu yapan uzman nemlendirici ile belli bir süre kaşınızı nemlendirmeyi önerebilir. Burada bakım ve tedavi için öneriler yapan kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Uzmanın söylediğini dikkatlice dinleyip o şekilde bakım uygulamanız önemli.

Yan etkiler: Genellikle herkes için uygun olduğu söylenen kaş laminasyonu işlemi, hassas bir cildiniz ya da egzama gibi cilt problemleriniz varsa önerilmeyebilir. Ayrıca işlem sonrası kızarıklık, hafif şişlik ve kaşıntı gibi durumlar ile de karşılaşabilirsiniz. Bunun son derece normal ve geçici sorunlar olduğunu unutmayın. Eğer bu sorunlar birkaç gün devam ederse, laminasyonu yapan kişi ile görüşebilir ve bir dermatoloğa da danışabilirsiniz. Eğer evde kaş laminasyonu yapmak istiyorsanız, bu işleme özel ürünler kullanıldığı için uygulama tek başına yapmanız konusunda önerilmiyor. Bir uzmandan yardım almak bu noktada önemli.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık