Adım Adım Bebek Odası Dekorasyonu

1.174 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bebek odası dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz? Heyecanlı bir bekleyiş içerisinde olduğunuz şu günlerde işinizi kolaylaştıracak harika bir bebek odası dekorasyon rehberi ile karşınızdayız! Bebek odaları sadece uyuma alanı değildir, aynı zamanda bebeğinizin hayal gücünü harekete geçirecek eğitici bir oyun alanıdır. Üstelik en az onun kadar sizin de kullanacağınız bir odadan bahsediyoruz.

Bebek odası dekorasyonu eğlenceli bir süreç olsa da nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, tüm detaylarla uğraşmak biraz bunaltıcı olabilir. Aşağıda, bu süreçte size yol gösterecek A’dan Z’ye bebek odası dekorasyon fikirleri ve ilham veren örnekler paylaştık. İyi okumalar…

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

1. Bir Tema Seçin

Belki kafanızda ne istediğinizle ilgili bir fikriniz veya hayaliniz olabilir. Siz yine de sonradan keşke demek yerine, bebek odası dekorasyonu yapmaya başlamadan önce yeterince araştırma yaptığınızdan emin olun. İlham almak için Pinterest harika bir kaynaktır. Ancak birbirinden şirin ve havalı bebek odası dekorasyon fikirleri arasında kafanız biraz karışabilir.

Bu yüzden araştırma yaparken renk, stil veya tema gibi geniş kavramlara odaklanın. Ancak sevimli ayrıntıları da kaydetmeyi unutmayın. Bazen bir duvar kağıdı örneği, sevimli bir duvar süsü veya oyuncak kadar basit bir şey bütün bir bebek odası tasarımı için ilham verebilir! Belirli bir dekorasyon stiline veya temaya karar vermeniz, boya renklerinden mobilya seçeneklerine kadar her konuda daha kolay seçim yapmanızı sağlayacaktır.

İskandinav Tarzı Bebek Odası

Bebek odası dekorasyon fikirleri arasında genellikle; safari, çiftlik evi, uzay yolu gibi öğretici ve hayal gücüne hitap eden temalar tercih edilir. Ancak bu illa temalı bir duvar kağıdı, nevresim takımı veya halı kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bebek odası için daha sofistike, dengeli, sakin veya daha şık bir konsept de belirleyebilirsiniz. Örneğin, İskandinav tarzı veya modern dekorasyon stilleri bebek odaları için harika tercihlerdir.

2. Renk Şemasına Karar Verin

Birinci adımı tamamladıysanız zaten aşağı yukarı hangi renkleri kullanacağınıza da karar vermişsinizdir. Bebek odası dekorasyonu için en popüler renklerden biri mavidir. Mavi, özellikle deniz ve gökyüzünü temaları ile birlikte ferah ve sakinleştirici bir etki yarattığı için üniseks bebek odası tasarımlarında öne çıkmaktadır. Ayrıca gri tonları da bebek odaları için popülerdir. Genellikle beyaz, pembe, mavi ve sarının pastel tonları ile birlikte kullanılır.

Bebek odası dekorasyonu için nötr renkler yerine canlı renkler tercih ediyorsanız, bu renkleri sıkıldığınızda kolayca değiştirebileceğiniz yerlerde kullanın. Baskın renkleri, aksesuar gibi detaylarda veya sadece tek bir duvarda kullanabilirsiniz. Eğlenceli renkler kullanmanın bir başka yolu ise canlı renkleri pastel versiyonları ile birlikte kullanmaktır. Örneğin; yeşil ile adaçayı, sarı ile çuha çiçeği, turuncu ile kayısı rengini eşleştirebilirsiniz.

Not: Bebek odası dekorasyonu için hangi rengi tercih ederseniz edin bu aşamada sakın boya satın almayın! Amacımız sadece renk konseptine karar vermek. İleride çok beğendiğiniz bir perde, halı veya mobilya, seçtiğiniz duvar rengi ile örtüşmeyebilir. Halbuki boya söz konusu olduğunda istediğiniz renk tonunu bulmanız çok daha kolaydır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık