Ünlülerin Kullandığı Kapsül Dolap Nedir?

1.145 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gün geçmiyor ki yeni bir moda akımıyla tanışmayalım 😊 Minimalist yaşam tarzının modadaki yansıması olan kapsül dolaplar, son zamanların en merak edilen konularından biri. Yeni ve kullanışlı bir dolap yaratmanızı sağlayan bu akım, tüketim çılgınlığına tepki olarak doğmuş. Fazla ve gereksiz kıyafetler kurtulmayı amaçlayan kapsül dolaplar, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm parçaları içeriyor. Dolabınızda yer kaplayan, asla giymediğiniz parçalara ise veda etmenizi sağlıyor 👌🏻 Peki tam anlamıyla kapsül dolap nedir, nasıl uygulanır ve kapsül dolap listesi nasıl oluşturulur? Tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık ve derledik. İşte kapsül dolaba dair tüm bilmeniz gerekenler ve yeni başlayanlar için kapsül dolap listesi…

Kapsül dolap nedir?

Kapsül dolap nedir? sorusuyla başlayalım. İlk defa 70’li yıllarda Susie Faux tarafından kullanılan kapsül dolap terimi, asla modası geçmeyen temel kıyafetleri kapsıyor. Etek, pantolon, ceket gibi elzem parçaları içeren bu dolaplar, tüketim çılgınlığının önüne geçmeyi hedefliyor. Günümüzde Mark Zuckerberg, Barack Obama, Drew Barrymore, Christopher Nolan, Cem Yılmaz ve Acun Ilıcalı gibi pek çok başarılı isim kapsül dolap tercih ediyor. Kullanılabilirliğin ön plana çıktığı bu akım, aynı zamanda sade bir giyim anlayışını temsil ediyor. Siz de modası asla geçmeyen zamansız parçalar tercih ederek kendi kapsül dolabınızı oluşturabilirsiniz.

Kapsül dolap sizin için uygun mu?

Eğer dolabınızda çok sayıda kullanmadığınız kıyafetiniz varsa, tarzınıza ve bedeninize uymayan bu kıyafetleri hala saklamaya devam ediyorsanız, kıyafet seçerken zaman kaybediyorsanız, alışverişe gereğinden fazla para harcıyorsanız ve kıyafet seçimlerinde sezonluk moda akımlarının kurbanı oluyorsanız kapsül dolaba mutlaka bir şans vermelisiniz.

Neden kapsül dolap tercih etmelisiniz?

Kapsül dolaplar sayesinde “Bugün ne giysem?” sorusuyla boğuşmanıza gerek kalmaz. Dolayısıyla zamandan tasarruf edebilirsiniz. Giyeceğiniz kıyafetleri kısa süre içerisinde seçmek gün içerisinde yaşayacağınız stresi azaltır. Bunlara ek olarak tüketim çılgınlığından sıyrılmak bütçenizi kontrol etmenizi kolaylaştırır ve mantıklı harcamalar yapmanızı sağlar.

Kapsül dolabınızı oluştururken…

Kapsül dolap oluştururken 3 ya da 6 aylık periyotlar belirleyebilirsiniz. Bu akımı benimseyen kişiler genellikle 6 ay için 33 temel parça belirlerler ve 6 ay boyunca bu parçaları giymeye, gerekmedikçe alışveriş yapmamaya özen gösterirler. Ancak ilk etapta kendinizi bir sayıyla sınırlandırmanıza gerek yok. Tabii 50-60 parçalık bir dolabın “kapsül dolap” olarak nitelendirilemeyeceğini de söyleyelim 😊 Kapsül dolap oluşturmadan önce dolabınız için baskın bir renk belirlemelisiniz. Bu renk günlük hayatınızda da tercih ettiğiniz, kolay kombinlenebilir bir renk olmalı. Ardından ana renkle uyumlu üç ara renk belirleyebilirsiniz. Günlük tarzınızı da göz önünde bulundurarak elinizdeki kıyafetleri yeniden gözden geçirmelisiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık