Baştan Sona Salon Dekorasyonu Fikirleri

471 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Evlerimizde, her zaman keyifli, huzurlu anlar yaşamak, rahat ortamlar oluşturmak isteriz ve bu şartlara göre ev dekorasyonu yapmaya çalışırız. Bu bakış açısıyla yaptığımız amatör veya profesyonel dekorasyon çalışmalarının başında da evlerimizde en çok dikkat ettiğimiz alanlarımız salonlarımız olmaktadır. Bundan dolayı da çok uzun soluklu ve kapsamlı bir salon dekorasyonu fikirleri rehberi hazırladım. 

Kişisel tarz ve zevke uygun olarak dizayn edilmiş ve dekorasyon anlamında ayrıcalıklı bir salon için ilham kaynağı olan pek çok örnek görseli tespit etmek de internet sayesinde mümkün kılınmaktadır. Spor ve modern çizgiler ile baştan aşağıya yenilemeyi başaracağınız salon fikirlerinin yanı sıra, klasik detayların hakim olduğu ve avangarde tonu ile cezbedici bir salonda ortaya çıkarılabilmektedir. Ayrıca salon dekorasyonu yaparken salonun mimari özelliklerine de bilhassa dikkat etmek gerekmektedir. Bu minvalde iş başa düşmüştür ve salon dekorasyonu için dekorasyon tarzından mimari özelliklerine kadar hemen her konuya yer vererek bir salon dekorasyonu fikirleri rehberi oluşturdum.

Çok kitap okuyup, kitaplarını nereye koyacağına dair fikri olmayanlar için güzel bir seçenek.
Yeni evli çiftlerin hayali genellikle köşe koltuktur.
Yeni yapılan evlerin %89 oranında salon mimarisi tam olarak bu şekildedir. Eğer ki ebatlar konusunda da şanslıysanız tam olarak böyle bir salon dekore edebilirsiniz.

Profesyonel anlamda pişman olmayacağınız bir sonuca varmak isteyenlerin, iç mimar desteği alarak bu amaçlarına ulaşması da asla rastlantı değildir. Eğer sizlerde işinin ehli ile bir çalışma yaparsanız tahmin ettiğinizden çok daha fazla mutlu olmayı başarabilirsiniz. Lakin her zaman dediğim gibi dekorasyon işi önce zevk sonra hayal gücü ve biraz ilham kaynağı olacak fikirlerin bütünüdür. Bundan dolayı da zevksiz insan yoktur. Ne istediğini bilmeyen insan vardır. O sebepten ne istediğinize karar vermekle işe başlamalısınız.

Salon Dekorasyonu İçin Ne İstediğinize Karar Verin

Karar aşamasında öncelikle olayın bütününe karar vermek icab ediyor. O da nedir? Hangi tazrda salon dekorasyonu yapmalısınız, buna karar vermelisiniz. Sonrasında detaylara bakmalısınız. O detaylar ise başlıca aşağıdakiler gibi ele alınabilir.

Elit ve fark yaratan bir dekorasyon için öncelikli olarak işe duvar ve zeminden başlamalısınız.
İstediğiniz parkeyi renk olarak seçebilir, duvarlarınıza taş dekor ya da farklı baskılı boyalar ile mükemmel bir hava yaratmayı başarabilirsiniz.
Salonunuzun ışıklandırılması, niş detayları, tasarım harikası dolap ve mobilya aksesuarları fantastik bir düzeye çıkarabilirsiniz. Bütünü ile aydınlık ve ferah bir ortamı yakalamak için salon büyüklüğüne göre doğru bir eşya yerleştirmesini yapmayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Koltuk seçimi, halı tercihi, perde ve tv ünitesi gibi zenginliği sağlayacak, beraberinde derinlik kazandıracak ürünlerin seçimi de son derece önemlidir. Böylece düşündüğünüz gibi bir eve ait olmanın ve içerisinde keyif dolu anlar yaşamanın tadını da çıkartabilirsiniz.

Genel olarak salonun nasıl bir üslubta olacağına karar verip, genel olarak salon dekorasyonu için başlıkları hazırladıysanız işi biraz daha derinleştirmek gerekecek. Son zamanlarda dekorasyon 7’den 70’e herkesin ilgi alanına girmeye başladı. Ev, dış dünyadan çıkıp kendimizle baş başa kaldığımızda sığındığımız limandır ve bizi yansıtır. Birinin evine gittiğimizde dekorasyonundan nasıl bir zevke ve tarza sahip olduğunu anlamak zor olmuyor. Hal böyle olunca bir evin belki de en çok kullanılan, en çok sergilenen alanı olan salonun dekorasyonuyla herkes ilgileniyor. Tabi ki misafirperver bir toplum, örf ve adetlere sahip olduğumuz için evlerimizi dekore ederken bir çok defa gelme ihtimali olan misafirleri düşünerek hareket ederiz. Böyle düşünmekten vazgeçmemeliyiz ama kendi zevklerimizi ve konforumuzu da göz ardı etmemeliyiz.

Zaman değişiyor. İnsanlar değişiyor. Haliyle yaşam standartları ve şekilleri de değişiyor. Zamanın ve standarların değişimine uygun şekilde dekorasyon fikirleri de değişime uğramaktadır. Bundan dolayı da değişen dekorasyon fikirlerine ayak uydurmak, özellikle salonlarımızın dekorasyonu için mühim bir durumdur. Sizin de ihtiyacınız salon dekorasyonu fikirleri ise tam olarak doğru yazıyı okuduğunuzu yeri gelmişken belirtmek isterim.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık