Belçika Tarzı Dekorasyon Tavsiyeleri

964 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Küresel tasarımla ilgili en iyi şeylerden biri, bir oda hayal etmenin, dekore etmenin ve yaratmanın pek çok farklı yolu olmasıdır. Klasikten moderne, desenlerden renklere kadar, küresel tarz hakkında görülecek, öğrenilecek ve sevilecek çok şey var. Geleneksel ve çağdaş arasında bir denge kurmak için en iyi küresel tarzlardan biri Belçika tarzıdır. Sade, lüks, eski ve yeni unsurların sağlıklı bir karışımı ile Belçika iç stilinin kendi başına bir ligte olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak nötr tonlara, organik malzemelere ve büyük boy mobilyalara sahip Belçika tarzı dekorasyon, herkesi oturmaya ve orada bir süre kalmaya davet eden rahat ve sıcak bir his verirken zengin ve zarif hissettiren bir stildir. Bu stil; yepyeni dekorlar, sıcaklıktan ve rahatlıktan ödün vermeyen basit, sade bir görünümle eşleştirilmiş zaman aşımına uğramış unsurlara değer verir. Evini tamamen dönüştürmek ya da bu davetkar tarzın birkaç dokunuşunu evine eklemek istiyorsan, herkesin bu eşsiz tarza göz dikmesine neden olan belirleyici unsurları tanıyalım.

Sıcak Nötr Tonlar

Nötr renkler, Belçika tarzı dekorasyonun belirleyici bir özelliğidir, bir alana sıcaklık ve huzur hissi katar. Ancak herhangi bir nötr ton işe yaramaz; griler ve bejler gibi, Belçika’nın iç mekanlarını yansıtan, hafif ve havadar, bitmemiş ahşap ve doğal taşa benzeyen nötr tonları özellikle tercih edilmelidir. Yumuşak kahverengiler, beyaz şeritler ve her çeşit griler bu stille mükemmel bir uyum sağlar. Cesur ve parlak tonları dahil edemiyorsun diye endişelenme. Odak ve derinlik doku ile de yaratılır. Belçika tarzında canlı renkler bireysel öğelere dikkat çekmek ve konsepti belirlemek için kullanılır.

Bolca Keten

Keten, Belçika’da uzun süredir devam eden önemli bir doğal kaynaktır, bu nedenle estetiğin temelini oluşturması mantıklıdır. Bu malzemeyi tasarımına dahil etmenin kolay bir yolu pencere işlemeleridir. Keten perdeler evine benzersiz, hafif ama zarif bir his vermeni sağlar.

Doğadan Elementler

Doğal ahşap, seramik ve taş gibi organik malzemeler Belçika tasarımlarında önemli bir rol oynar. Ancak Belçika tarzı dekorasyonda, inanılmaz derecede cilalanmış ve kusursuz bir şekilde işlenmiş doğal vurguları bir araya getirmek yerine, bu öğeleri ham ahşap ve kireçli seramikler gibi doğal biçimlerinde tutmayı tercih etmelisin.

Büyük ve Geniş Mobilyalar

Tipik olarak keten kumaşla kaplanmış büyük boy mobilyalar bu estetiğin temel unsurudur, ancak temel nokta bu malzemeyi de çok fazla kullanmamaktır. Belçika tarzı dekorasyon, büyük mobilyaların getirdiği karşılama konforuna değer veren bir tasarımdır. Kimi zaman görünümü tamamlamak için sadece birkaç büyük parça mobilya kullanabilirsin.

Bolca Patina

Belçika tarzı bir tasarımı tanımlayan tek bir kelime olsaydı, bu patina olurdu. Patina, yıllarca süren cilalama ve temizlikten metaller üzerindeki oksidasyon görünümünü ve ahşap mobilyalardaki parlaklığı anlatıyor. Bununla birlikte, bu dekorasyon tarzı görünüme zengin, yıpranmış bir his veren eskimiş unsurlarla doludur. Antikalar, heykelsi sanat eserleri ve doğal, eskitilmiş ahşap tam olarak bu stile uyuyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık