Burçlara Göre Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı?

319 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Güneş gözlüğü, yaz kış takılması gereken önemli bir aksesuardır. Güneşin zararlı etkilerini sadece yazın görmüyoruz, aynı şekilde kışın da UV ışınlarına maruz kalabiliyoruz. Özellikle de sıcakları fazlasıyla hissettiğimiz şu aylarda bu ayrıntıya daha fazla dikkat etmek gerekiyor.

Üstelik güneş gözlükleri bizleri sadece güneşten ve güneşin zararlı etkilerinden korumakla kalmaz, stilimizi de tamamlamamızı sağlar. Bu yüzden de seçtiğiniz güneş gözlükleri tarzınızı yani sizi yansıtmalıdır. Özellikle kadınların yaşadığı en büyük sorun ise gözlük seçimi konusunda oluyor. Bu konuya kendimde dahil olmak üzere bir türlü kendimize yakışan gözlüğü bulup seçemiyoruz.

Haksız da sayılmayız aslında neye göre seçeceğiz güneş gözlüğünü? Yüz şeklimize göre mi, yüzümüzün rengine göre olanını mı, yoksa o senenin trendine uygun olanına göre mi? Gerçekten zor iş!

Elbette hepsine ayrı ayrı dikkat etmek gerek, ancak unuttuğumuz öyle bir şey var ki çoğu seçimlerde hayatımızı kolaylaştıracak bir yöntem. Ne mi o? Burcunuz! Her gün yorumlarına baktığımız, özelliklerini en ince ayrıntısına kadar incelediğimiz burçlarımız aslında seçimlerimizin çoğunda kolaylık sağlayabiliyor.

1) Koç Burcu İçin Güneş Gözlüğü

Koç burcu her zaman cesur ve haraketli karakteriyle seçimlerini belirler. Ateş grubunu temsil eden Koç kadınlarının ana rengi kırmızıdır. Bu yıl da kırmızının rengi olduğuna göre çerçeve seçimlerinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Çoğu zaman tanınan biri olmak, popüler olmak, öncü olmak gibi istekleri vardır. Bu yüzden farklı ve renkli gözlükler Koç burcu için ideal bir tercih olacaktır. Kısacası bir koç burcuysanız dikkat çekici bir model veya renkteki gözlüğe yatırım yapabilirsiniz.

2) Boğa Burcu İçin Gözlük Seçimi

Boğa demek kalite, lüks ve zevk demektir. Tutumlu yanlarıyla bilinseler de kaliteden asla ödün vermezler. Çok para verdiği bir gözlüğün uzun yıllar kullanabilmek ister. Özellikle de hediye konusuna çok fazla dikkat ederler. Dayanıklı ve zamansız bir model seçmeye meyilli olan Boğa kadınları yuvarlak çerçeveli bir gözlükleri tercih edebilir.

Eğer bir boğaya hediye alacaksanız kesinlikle kaliteli olmasına dikkat edin. İçlerine sinen güneş gözlüğünü bulup satın almak için pek çok deneme yapar, mağaza mağaza gezebilirler. Bu onların araştırmacı yapısından kaynaklanmaktadır. Bir boğa kadını olarak söylüyorum mağaza mağaza güneş gözlüğü aradım gerçekten.

Toprak tonlarını çok seven boğalar için güneş gözlüğü seçiminde de toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Üstelik aldıkları ürünleri uzun yıllar kullanmak istedikleri için modası geçmeyecek bir renk oalcaktır.

3) İkizler İçin Farklı Güneş Gözlükleri

İkizler her zaman farklı olmayı ve farklı tarzı benimsemeyi sevmişlerdir. Bazen onları anlamak zor olabilir. Her zaman yeniliklere açık bir yapıları vardır. Daha çok unisex parçaları almayı tercih ederler.

Entellektüel yapıları gereği bunu dışa vurmaktan hoşlanırlar. Özgürlüklerine ve bağımsızlıklarına düşkün oldukları için farklı tarz ve modelleri onlarda görmek mümkün. Bu yüzden de açık tonları bambaşka bir kombinle üzerlerinde görebilirsiniz.

Özellikle onları en mutlu edecek olan güneş gözlüğü, çerçevesi desenli ve hareketli modeller olacaktır. Aynı zamanda farklı desenli, köşe camlı gözlükler de beğenecekleri gözlük modelleri arasında yer alır.

4) Retro Denince Akla İlk Gelen Burç: Yengeç

Yengeçler kendi modalarını kendileri yaratırlar. Moda diye ölmezler. Daha çok gelenekçi moda anlayışları vardır. Kendilerine en uygun hangisi ise onu alırlar. Gelenekçi bir yapıya sahip oldukları için tarzları daha çok retro ağırlıklıdır.

Kıyafet konusunda oldukça gelenekçi olan moda anlayışına sahip olan Yengeç kadınları, basit ama kadınsılığı ön planda olan feminen dediğimiz kıyafetleri tercih ederler. Gözlük seçimlerinde de kesinlikle retrodan vazgeçmeyecek bir yapıları vardır.

En çok seveceği renkler gümüş rengi, beyaz veya gri aynalılar… Girdiği yere hakim olduğu havasını veren geniş camlı, griye bakan çok uçuk mavili, kahverengi çerçeveli ve açık renkli saplı güneş gözlüklerini hediye edebilirsiniz.

5) Gösteriş ve Gücün Timsali Aslan Burcu

Ormanların kraliçesi, gösterişin ve gücün timsali Aslan burcu… Sıradanlıktan ve sadelikten o kadar uzaklar ki bir Aslan burcunun sade ve sıradan bir gözlük alacağını düşünmüyorsanız yanılıyorsunuz. Elbette bazı klasik ve sade gözlükleri tercih ediyorlar, ancak bu belli klasikleşmiş marka olmuş gözlük modelleri için geçerli bir durum.

Aslan burcu her zaman ihtişamı ve şaşayı sevdiği için gözlükleri büyük, gösterişli ve dikkat çekecek tarzda olmalıdır. Çünkü gösterişli tavırlar sergileyip fark edilmek ve kendisine hayran olunmasını ister. Onların karakterini en iyi yansıtacak gözlük bu tarz olacaktır.

6) Zamansızlığın Sembolü Başak Burçları

Başak kadınları her zaman ve her konuda seçici ve titizdir. Mükemmelliyetçi bir yapıya sahiplerdir. Bu özelliklerini alışveriş esnasında da görebilirsiniz. Sade ve gösterişsiz olması onlar için sorun olmaz. Yeter ki kendi beğenilerini ve takdirlerini kazanmış olsun. Onlar için küçük detaylardaki şıklık daha önemlidir.

Renk olarak ise onlar için oranj, kahve tonları vazgeçilmez renklerdir. Eğer Başak burcuna sahip bir kadın yakınınız veya sevgiliniz varsa, onun özelliklerine uygun olan bir güneş gözlüğü alarak gönlünü kazanabilirsiniz.

7) Parlak Renklerin Burcu Terazi

Modaya olan ilgisini ve bilgisini bilmeyen yoktur. Öyle ki doğuştan modacıya olarak doğmuşcasına bir bilgiye sahiplerdir. Her zaman şık, elit ve asil bir hava içindedirler. Buna bir de gelişmiş estetik ve güzellik duyguları da eklendiğinde çok zevkli seçimler yaptıklarını görecekseniz.

Kibar ve zarif oldukları için kaba modellerden hiç hoşlanmazlar. Bazen Terazileri anlamak zor olabilir. Çünkü bazen daha sade daha düz camlı gözlükleri seçebilirken, ertesi gün parlak veya renkli cam dediğimiz gözlükleri tercih edebiliyorlar. Mavi renge olan tutkularını bilmeyen yoktur. Bu yüzden gözlüklerinde mavi cam veya mavi çerçeve modellerini görmek mümkün. Aynı şekilde haki, pembe gibi pastel tonlar da Terazi kadınları için en ideal tonlardır.

8) Gizem Dendiğinde Akla İlk Gelen Burç Akrep

Akrep burcu derin duyguların ve gizemlerin burcudur. Bu yüzden de Akrep kadınlarını en iyi anlatan renk siyahtır. Çünkü siyah onların gücünü ve gizemini sembolize edebilecek bir renk. Akrepler için tutkunu oldukları bir diğer renk ise kırmızıdır.

Koyu tonları seven bir burç olduğu için onlar için en uygun gözlük, koyudan açığa doğru renk değiştiren güneş gözlüğü çerçeveleri olacaktır. Tutkuları ile hareket edebilen bir burç olduğu için farklı gözlük modellerine yatırım yapılabilir. Her zaman aşırılığa kaçma ihtimalleri vardır. Bu da alacakları gözlüklerin siyah olsa da gösterişli ve büyük olmasına neden olabilir.

9) Bohem Tarzın Mimarı Yay Burcu

Yay burcu kadını, seyahat etmeyi ve eğlenmeyi çok sever. Farklı kültürlere ait etnik dokuları uygulamaya bayılırlar. Gezgin ve maceracı olan yönlerini kıyafet ve güneş gözlüğü seçiminde de rahatlıkla görebilirsiniz. Bu kadar çok gezen bir burç, güneş gözlüksüz olamazdı tabii ki de.

Alışkanlıklarından kolay kolay vagzeçemedikleri için eğer bir gözlüğü çok sevdilerse sürekli o tarz gözlükleri kullanabilecek yapıya sahiplerdir. Orijinallik onlar için çok önemlidir. O sebeple kullanacakları güneş gözlüğünün de orijinal olmasına çok dikkat ederler.

Renk olarak Yay kadınına en çok yakışan mavi, açık kahve ve mordur. Bu tarz gözlüklerle gittikleri her ortamda hemen fark edilecekler ve herkesin beğenisini toplayacaklar.

10) Oğlak Burcu İçin Güneş Gözlüğü

Oğlak burçları hayatlarında prestije çok önem verdikleri için kıyafetlerinde ve aksesuarlarında da prestij olması gerektiğini düşünür. Kalite onlar için vazgeçilmez bir detaydır. Kendilerine has silleri ve beğenileri vardır. Bu çizginin dışına çok çıkmazlar.

Hayata obejktif ve gerçekçi gözlerle baktığı için her zaman mantığı ile haraket eder. Bu yüzden de bir ağırlıkları vardır. Her zaman saygın ve toplumda kabul görmüş olmak onları mutlu eder. O sebepledir ki modada ne var, bu yılın güneş gözlükleri hangi tarzda diye pek düşünmez. Onlar için saygınlıklarını koruyacabilecekleri, kaliteli, modern görünümlü, güneş gözlüklerini tercih ederler. Anlayacağınız modası asla geçmeyecek ve geçmemiş olan gözlükleri tercih ederler.

11) Farklı Olmayı Seven Bir Burç Olan Kovalar

Standart moda kalıplarından uzak olan Kova burcu, alışılagelmişin dışında bir moda anlayışına sahiptir. Her zaman farklı olmayı severler. Tarzlarını anlatmak net olarak imkansızdır. Çünkü insanları şaşırtabilecek tarza sahiplerdir. Gözlük seçiminde de aynı şekilde sizi şaşırtacağından emin olabilirsiniz. Çünkü her zaman benzersiz ve orijinal olmayı çok severler.

Farklı olmak onların ruhunu besler. Bir güneş gözlüğü seçeceği zaman da cam renginden önce şekline bakar. Çünkü çerçevesi ile dikkat çeken, havalı güneş gözlükleri ile farklarını ortaya koymak isterler.

12) Romantizmin Hayat Bulduğu Balık Burcu

Romantizmin ve duyguların yoğun yaşandığı burç balık burcu… En yaratıcı ve mistik burçlardan biridir. Bu yüzden de güneş gözlüğü seçimlerinde romantik olma özelliklerinden vazgeçemeyeceklerdir. Özellikle romantik renkler olan mavi, mor veya pembe tonlarına sahip güneş gözlükleri onlar için daha doğru bir tercih olacaktır.

Karakter olarak hayalperest bir yapıya sahip oldukları için Balık burcu kadınları yuvarlak çerçeveli gözlükleri tercih etmeliler. Bu tarz gözlükler tam anlamıyla onların ruhunu ve karakterini yansıtacaktır. Seçtikleri gözlük tam anlamıyla yüzlerine oturmalı. Büyük veya küçük modellerden kaçınmalılar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık