Çocuk Odalarında En Yeni Trendler

398 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarımızın bireysel olarak yaşamlarını şekillendirdikleri odaları onlar için bir mabed niteliğindedir. Hayal dünyalarını, geleceğe yönelik planlarını ve fikirlerini bu ortamda geliştirirler. Çocuk odası denildiğinde akla ilk gelen şey oyuncaklar, daha eğlenceli perde ve halı fikirleri olsa da aslında geniş çaplı bir dizayn ile ona daha uyumlu ve estetik bir ortam yarattığınızda, hem eğlenecek hem de huzur bulacaktır.

Yıllardır değişim gösteren modaya bağlı olarak çocuk odası tasarımları da evrilmekte ve değişm göstermektedir. Aslında çocuklarımızın izledikleri animasyonlar, oynadıkları oyunlar ve sevdikleri süper kahramanlar ve karakterler onların odalarının konseptini belirlemelerinde etkili olabiliyor.

Yaş gruplarına göre bu istekler değişse de pek tabii ki ebeveynlerin de bu konudaki seçicilikleri oldukça önemlidir.

Çocuğunuzu Koruyun

Özellikle 0-3 yaş grubu çocuklar yataklarında oldukça hareketli olabilmektedirler. Haliyle de yataktan düşme riski taşırlar. Bu nedenle korumalı çoçuk yatakları modelleri tercih edilebilir ve odanın şıklığı bu modellerin dış katmanları ile ortaya konulabilir. Son yıllarda yaşanan vintage modasına paralel olarak ahşap ve oymalı korumalı yatakları tercih edebilirsiniz. Daha modern bir tercih olarak ise prizmatik parmaklıkları gökkuşağı renkleriyle kullanabilirsiniz.

Prenseslere Layık Bir Oda

Özellikle kız çocukların son 5 yıl içerisinde Disney Prensesleri ile ciddi bir yakınlık kurdular. Bu silsileyi uzun yıllar sonra yeniden başlatan ise Frozen adlı animasyon oldu. Elsa karakteri ile özdeşleşen çocuklar prenseslik akımına yeniden kendilerini kaptırdılar.

Kız çocuklarınız için prenses modeli yatak odaları bu anlamda hem onların mutluluğu için hem de sizin beğeniniz için uygun olabilir. Pek tabii ki ona bir gün bir prenses olabileceği gibi bir gün astronot olabileceğini de unutturmamalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık