Çocuk Odası Aydınlatma Dekorasyonları

466 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk odaları, çocuklar için önemli ve özel bir alandır. 3 yaşından itibaren dünyanın farkına varan çocuklar kendi özel alanlarında vakit geçirmek isterler. Onların sağlıklı bir gelişimleri olması için de kendi odalarında oynamalarını ve vakit geçirmelerini sağlamanız gerekir. Bu nedenle aydınlatma, çok önemlidir ve iyi bir aydınlatma dekorasyonu ile çocuk odaları daha davetkar hale gelebilir. Çocuk odanız için çeşitli aydınlatma fikirlerinden şöyle bahsedebiliriz;

Bugün sizler için çocuk odalarına uygun, harika şirin çocuk odası aydınlatma modellerini bir araya getirdik.Sizde çocuklarınız için onları mutlu edebilecek, sevdiği karakterlerden süslemeler ile, duvar kağıtları, aydınlatma, yatak başları yapabilirsiniz.

Erkek çocuk odası ;

Erkek çocukları genelde arabalardan hoşlanır.Onların istediği araba karakterlerinden duvar kağıtları yada yataklar dizayn edip mutlu bir çocuk yetiştirebilirsiniz.

Bebek Odası Aydınlatma;

Bebeğinizin güzel bir uyku uyuması için ışık oranlarına dikkat etmeliyiz.Bebek odaları için ideal aydınlatma nasıl olmalıdır, led,abajur,sarkıt lamba,avize fikirleri de yazımızda bulabilirsiniz.

  • Kısılabilir aydınlatma önerileri;

Çocuğunuz karanlıkta uyumayı sevmiyorsa ve gece lambası kullanmak istemiyorsanız, oda lambasının üzerine dimmer takabilirsiniz. Dimmer, lambanın ışığının kısılmasını sağlar. Bu sayede çocuğuna uygun bir ışık ayarlayabilir ve rahat uyumasını sağlayabilirsiniz.

  • Işıklı sticerlar;

Karanlıkta uyumak istemeyen çocuğunuz için odadaki ışığın yansımanın sağlayan ışıklı stickerlar alabilir ve hem güzel bir dekorasyon hem de gece aydınlatması elde edebilirsiniz.

  • Başucu için aydınlatma;

Çocuğunuz gece kitap okumayı seviyorsa, onun için duvara takılabilen bir başucu aydınlatma lambası alabilirsiniz. Lambayı, açıp kapama düğmesine kolay ulaşabileceği bir yere monte edin. Bu sayede gece tuvalete kalktığında da içiniz rahat edecektir.

  • Elektriksiz aydınlatma;

Çocuğunuzun odası için hafif loş bir ışık istiyorsanız, en iyi çözüm duvar aydınlanmaları olacaktır. Duvara yapıştırılan bu aydınlatmalar elektriksiz çalışır ve loş bir aydınlatma yayar. Odanın dekorasyonuna uygun olarak tavana yapıştırılan yıldılar ya da duvara yapıştırılan hayvan figürleri tercih edebilişiniz.

  • Masa için aydınlatma;

Çocuğunuzun bir çalışma masası varsa, onun net bir şekilde görebilmesini sağlamak amacıyla, gözünü yormayacak şekilde bir masa lambası tercih edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık