Country Tarzı Ev Dekorasyon Modası

436 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Country Tarzı Nedir?

Country tarzı ev dekorasyonu, eski dünyanın tasarımının ihtişamını lüks bir konforla harmanlanmasıyla meydana gelmektedir. Contry tarzının bir diğer adı Fransız tarzı olup, ana vatanının adını taşımaktadır. Ancak bu dekorasyon stili sadece Fransızlara has olmayıp, İtalyan ve Belçikalı tasarımcıları da etkisi altına almıştır.

Country Stili Ev Dekorasyon Detayları

Bu tarzın göze çarpan ve en dikkat çekici özelliği feminen bir uslüba sahip olup kadınsı çizgilere bünyesine barındırmaktadır. Bunun haricinde country dekorasyon stili, oymalı, silmeli, profilli ahşap işçiliğine sahip mobilyalara, eskitme görünümlü ahşap ve metal yüzeylere, antika olduğu kadar antika olmayıp ta antikaymış havasına sahip eşyaların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

Country stili dekor, dünya genelinde popülaritesi bir hayli yüksek ve yaygın bir dekorasyon tarzıdır. Geniş ve büyük koltuklar, yüksek ve konforlu minderler, yastıklar, doğal, natürel ve pastel renk tonları, bitki ve çiçek motifi desenlerde kumaş kılıfları ve daha fazlasıyla bu stili evinizin her odasında uygulayabilirsiniz. Hatta evinizi baştan aşağıya bu stile uygun tarzda dekore edebilirsiniz. Banyoda bile…!

Normalde country tarzıyla dekore edilmiş ev örneklerine bakıldığında göreceksiniz ki büyük, heybetli ve masif ahşap mobilyaları göreceksiniz. Farbelalı, fırfırlı kumaşları, örtüleri, perdeleri, büyük şamdanlar, cam vazolar, kumaş başlıklı, pirinç veya mermer ayaklı abajurlar ve daha fazlası country tarzı ev dekorasyonunun birer parçasıdır. Yukarıda da dediğim gibi evinizin her odasını bu tarzda dekore edebilirsiniz. En güzel örneklerini sizler için derledim.

Country Stili Salon Dekorasyonu

Salon ve oturma odaları için yukarıda fazlasıyla bilgi verdiğim için tekrardan aynı şeyleri yazmıyorum. En makul, abartısız, uygulaması kolay olabilecek fikirleri bir araya getirdim.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık