Elektronik Sigaraya Amerika’dan Onay

494 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlık Bakanlığına bağlı bir gıda ve ilaç analizi dairesi olan Amerikan gıda ve ilaç dairesi(FDA) Amerika Birleşik Devletleri’nde  ilaç ve gıdaların analizini gerçekleştiren bir kurumdur.  Amerikan gıda ve ilaç dairesi, ilaçlar ve gıdalara ek olarak, medikal cihazlar, kozmetik ürünler, tütün ürünleri gibi pek çok ürünün analizini gerçekleştirmektedir. Amerikan gıda ve ilaç dairesi tarihi 1960’lara kadar uzanmakta olan dünya çapında kabul görmüş en saygın kurumlardan biridir.

Ürünlerin Amerikan gıda ve ilaç dairesi tarafından onaylanabilmesi için ürünler pek çok farklı aşamaya tabi tutulmaktadır. Gerekli tüm incelemeler ve testler bilim ışığında kurallara uygun şekilde yapılmaktadır. Ürünlerin insan ve hayvan sağlığına uygun olduğu, faydalarının oluşabilecek potansiyel zararlardan daha fazla olduğu bir analiz sonucuna göre onay verilebilmektedir.

Amerikan Gıda Ve İlaç Dairesi Elektronik Sigara Onayı

Amerikan gıda ve ilaç dairesi bilimsel testlere tabi tutulan ürünler için fayda zarar analizi yapmakta ve meydana gelebilecek risk faktörlerini değerlendirip analiz etmektedir.  Amerikan gıda ve ilaç dairesinin görevini ülkemizde Türkiye ilaç ve tıbbi cihaz kurumu ve Hıfzıssıhha Enstitüsü tarafından yapılmaktadır. Amerikan gıda ve ilaç dairesi elektronik sigara onayı alabilmek oldukça önemlidir. Amerika birleşik devletlerinde elektronik sigaraya onayı ile gündeme damgasını vurmuştur. Onay alınması hayli zor olan Amerikan gıda ve ilaç dairesi elektronik sigaraya neden onay vermiştir?

FDA Onaylı Elektronik Sigara Nedir?

Amerikan gıda ve ilaç dairesinden onay alabilmek yukarda da bahsettiğimiz şekilde tüm dünyada oldukça önemlidir. Amerikan gıda ve ilaç dairesi bu onayın perde arkasında olumlu bir durum oluşmasını amaçladığını belirtmiştir. FDA onaylı elektronik sigara nedir? Ergenlik dönemindeki genç kesimin Amerikan gıda ve ilaç dairesi tarafından onaylanmayan, aromaları nedeni ile bağımlılık oranını yükselten elektronik sigaraları kullandığını belirtmiştir.

Amerikan gıda ve ilaç dairesinin onay vermiş olduğu elektronik sigaralar herhangi bir aroma içermemektedir. Sadece tütün içeren bu elektronik sigaraların halk tarafından daha fazla sigara kullanımına neden olduğu araştırıldığı takdirde bu elektronik sigara onayının geri çekilebileceği belirtilmiştir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık