En Çok Tercih Edilen Trendler

394 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

2021 ilkbahar-yaz trendlerinde yok yok! Elbette bu kadar çok çeşit trend arasında hepsine ayak uyduramayız. Hepsini anlatmaya zaman yetmese de bu trendler arasında bizleri en çok etkileyen ve sizleri de etkileyeceğine inandığımız parçalara yer vereceğiz.

İlk olarak podyumlarda bu sezonun kombinlerinin ana temasına değinecek olursak, bu temanın feminizm, eşitlik, çeşitliliğin çok olduğu ve kadınların kendini güvende hissettiği kıyafetlerin tasarlanması şeklinde olmuştur.

Bu sezonda görmeye başladığımız moda trendleri ise daha çok eski kıyafetleri günümüze taşıyarak yeniden modanın trenleri haline getirmek oldu. Bu trendler arasında en dikkat çekeni kuşkusuz mikro trendler oldu. mikro trend ne diyecek olursanız, saf ipekler, taşlı kemerler, şapkalar, farklı tasarım çantalar diyebiliriz.

Bugün sizler için derlediğimiz 2019’da mutlaka denemeniz gereken trendleri derledik.

1) Saf İpek

Kısa bir süre içinde kombininizi güçlendirmek, şıklık ve sofistike bir görünüm elde etmek için ipek kıyafetler kullanabilirsiniz. İpek dendiğine ilk akla gelen gömleklerdir. Ancak bu sezon ipek parçaları sadece gömleklerde görmüyoruz. İpek kıyafetleri bir takım olarak düşünebilirsiniz.

İpekle ilgili toplumda oluşan bir diğer algı da ipeğin, daha çok iş toplantılarında, ofis ortamında giyilebilecek bir kıyafet gibi görülmeseydi. Ancak bu konuda maalesef yanılıyorsunuz. Çünkü bu sezon saf ipek ve saten üstler karşımıza çokça çıkacağa benziyor.

Eğer ipeği seviyorsanız bu takımları ve özellikle jeanle ipeğin birleşimini mutlaka denemelisiniz.

2) Bir Döneme Damga Vuran Taşlı Kemerler

2019 yılı geçmişe ait parçaların yeniden tasarlandığı bir yıl oldu desek yanlış olmaz. Taşlı kemerler de bunlardan biri. 2000’li yıllara damga vuran bu kemerler yeni sezonda da kombinlere damga vurmaya başladı bile.

Özellikle yüksek bel mom jeanler ile kombin yapabileceğiniz, üstünüze şıklık katacak taşlı kemerler ile siz de kombinlerinize ışıltı katabilirsiniz. Güzel bir kemer kıyafetinizi modanın bambaşka bir boyutuna taşıyabilir ama unutmamalısınız ki, kemerlerin yanlış kullanımı modaya son derece uygun olan kıyafetinizi berbat edebilir. Aman dikkat!

Kemerler çok amaçlı olabilir fakat doğru kemeri bulmak, mükemmel ayakkabıları bulmaktan daha zordur. Bu yüzden taşlı kemer kombinlerinizi yaparken özen göstermeye dikkat edin.

3) Yılan Deseni

Bu yıl yılan derisi baskılarının yılı. Elegan elbiseler, çantalar veya ayakkabıların en basit hallerini gardırobunuza ekleme yılı.

Kıyafetlere zenginlik katan bu baskı clutch çantaları ve aksesuarları daha vahşi ve feminen kılıyor. Ayrıca bu parçalar kendini her zaman hatırlatıyor. Üstelik kıyafetten, çantaya, ayakkabı ve hatta aksesuara kadar her alanda kullanabileceğiniz kombin seçeneği sunuyor.

4) Halhal

Halhal özellikle 90’lı yılların en çok kullanılan aksesuarlarından biriydi. Ancak son yıllarda yeniden özellikle de yaz aylarının en çok kullanılan aksesuarlarından biri olarak trend takılar arasına girmeyi başardı. Yarattığı muhteşem görünüm ile kadınların vazgeçilmezleri arasında her dönem yer alacağa benziyor.

Kullanımı sanılanın aksine çok kolay ve spor ayakkabıdan, sandalete, topuklu ayakkabıya kadar birçok ayakkabı modeli ve kıyafetle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5) Yırtık Paça Jean’ler

Bu sezon mom jean, boyfriend pantolon ve skinny jean olmak üzere birçok pantolon çeşidi görmüş bulunmaktayız. Ancak bu pantolon çeşitlerinin hepsinde gördüğümüz ortak noktalar var, o da hepsinde olan yırtık modasıdır.

Eski dönemlerde de gördüğümüz bu yırtık jeanlere bu sezon yeni bir boyut kazandırıldı. Neredeyse paramparça olmuş bir durumda. Elbette bu bir tercih meselesi bu sene yırtık jeanleri çok göreceğiniz için kendinize uygun yırtık boyutlarını seçebilirsiniz.

Yırtık jeaninizle kombinleyeceğiniz ipek bir bluz ve stilettolar ile gece gezmelerine rahatlıkla katılabileceğiniz gibi, basic bir t-shirt ve spor ayakkabılarla da günlük hayatta çok rahat edeceğiniz bir sokak stiline sahip olabilirsiniz.

6) Farklı Tasarım Çantalar

Bu sezon her zaman görmeye alışık olduğunuz, klasik çantaları unutun! Çünkü yeni sezonda en büyük değişimlerden biri de çantalarda yaşandı. Zaten kadınların çanta ve ayakkabı tutkusunu bilmeyen yoktur. Özellikle de kadınlar için çantalar ihtiyaçtan çok tutkudur. Dolaplarında her çeşit çantayı görmek mümkün.

Farklı çantalardan hoşlanan kadınlar özellikle de bu sezona damga vuran çantalara bayılacaklar. Eğlenceli, komik, marjinal çantalar bu sezonda sizleri bekliyor. Eğer siz de modayı yakından takip ediyorsanız ve farklı kombinler yapmaktan hoşlanıyorsanız bu yazımız çok işinize yarayacak.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık