Ev Dekorasyonunda Halı Kullanımının Önemi

498 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Direkt konuya giriyorum. Halı! Ev dekorasyonunda halı kullanımının önemi hakkında küçük bir değerlendirme yapacağım. Bunu yaparken de tek odaya ait dört farklı görsel ile sadece halının değiştirilmesi ile bir odanın havasının ne derece değiştiğini çok net bir şekilde görebilmeniz sağlayacağıma inanıyorum. Yazının en sonunda konuyla alakası olmaya bir kaç bonus görsele yer vereceğim

Halı kimimize göre en son gelen en önemsiz detay iken kimimiz için hakkında en zor karar verilen dekorasyon elemanıdır. Evet halı bir dekorasyon objesidir ama kullanılması zaruri bir objedir. Özellikle soğuk kış günlerinde evinizin için ısıtacak ilk şey soba, ikincisi de halıdır.

Halının evlerde kullanılması hakkında zaruriyeti tek cümle ile belirttikten sonra birde işin dekorasyon kısmı var ki benim için önemli bir detay olmasından dolayı hazır çok güzel bir örneğe de denk gelmişken sizlere bir kaç cümle ve güzel fotoğraflarla aktarmak istedim. Denk geldiğim site öyle ki doğallığını, sıcaklığını ve pozitif enerjisini çok fazlasıyla inceleyen kişiye aktarıyor. Dekorasyon merakı olan herkese tavsiye ederim. Gelelim konumuza…

Ev dekorasyonunda halı kullanımının önemi

Halı, dekorasyonunuzu tamamlayacak, kullandığınız eşyaları bir birine bağlayıp, bütünleyecek olan objedir. Şöyle düşünün; tv üniteniz ile oturma grubunuz iki farklı kümedir. Aralarında da genellikle kare yahut dikdörtgen bir alan ortaya çıkar. Bu orta alan ise her iki kümenin birleştiği ortak kümesi konumundadır. Hal böyle olunca hem koltukla hem de ünite ile bütünlük sağlayacak bir halı seçimi yapılması gerekir. İşte bu kısım işin en zor olanıdır. Bir çok çeşit halı mevcut piyasada… Her renk, her desende her zevke ve bütçeye göre halı var. Pekala halının bütünlük sağlaması konusu anladık. Başka ne önemi var?

Ev dekorasyonunda halı kullanımının diğer bir önemi ise bütünlük sağlaması kadar ayrıştırmaya da yaramaktadır. Şöyle düşünün; tv üniteniz ile oturma gurubunuz yahut koltuğunuz nasıl bir bütünün parçalarını oluşturuyor ve bu birleşimi halı sağlıyorsa, eğer ki odanızın devamında yemek yeme bölümünüz var ise buraya geçişte de buranın ayrı bir mahal olduğunu anlatmak işin doğrusudur ve bu ayrımı da en güzel halı sağlamaktadır. Oturma grubunuzdan yemek masasına geçiş kısmında yere sereceğiniz, renk ve şekilde ve cins yönünden farklı ama yemek bölümüne uygun bir halı ya da kilim ya da yolluk gibi bir obje odanızı hem bölmenize yarayacaktır.

Halı kullanımındaki bir başka önem ise ev dekorasyonunun en karakteristik parçası olmasıdır. Şöyle düşünün; bir yere misafirliğe gittiğinizde ilk olarak dikkatinizi; eğer ki kısırlı bir güne katılmıyorsanız, önce halı sonra perdeler çekecektir. Çünkü ebat olarak, kapladığı alan gereği, gerek yerde gerek duvarda evlerdeki en büyük olmasa da en geniş eşyalardır. Halıların perdelerden önce dikkat çekmesinin sebebi ise eve girdiğiniz esnada önünüze konulan tüylü terlikleri giymenizdir. Tabi bu işin latifesi olsa da halı, renk, desen ve ebatlardan dolayı ilk dikkati çeken eşya olunca da daha bir önem arz etmektedir. Halının güzelliği sizin hakkınızda da güzel düşünülmeyi sağlayacaktır. Bilginize! Tabi bu devamlı bir birlerine gelip gidenler dostlar için geçerli olmasa da ilk izlenim edinecek kişiler üzerinde iyi bir etki bırakmak istiyorsanız şayet, halınızın eşyalarınıza uyum içinde olduğuna ve doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmenizde yarar var.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık