Ev Dekorasyonunda Sonbahar Yaprakları

779 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Huzurun, sakinliğin ve uyumun mevsimi olan sonbahar hayatımıza tümüyle yerleşmiş durumda. Kendi renk paletiyle beraber gelen sonbaharla beraber ev dekorasyonunda da bazı değişiklikler yapabilirsin. Bu yazımızda sonbaharın doğal habercisi olan dökülmüş yaprakları ev dekorasyonunda nasıl kullanabileceğini anlatacağız. Toprak renklerini ve sonbaharın büyüsünü seviyorsan, önerilerimizi incelemelisin!

En Önemli Adım: Yaprakları Nasıl Hazırlamalısın?

Sonbaharın gelişiyle solan ve mevsimsel değişim nedeniyle dökülen yapraklar fazlasıyla hassas olurlar. Yeşil bir yaprağı kitap arasında kurutabilecekken, güneş ışığıyla halihazırda kurumuş olan bu yaprakları uzun süre saklamak için üzerine bazı işlemler uygulaman gereklidir. Yazımızda bu yöntemlerle sakladığın yaprakların kullanımına dair önerilerimiz olacaktır.

Bir fırçayla çabuk kuruyacak bir tutkal, cila veya vernikle kurumuş yapraklarını sağlamlaştırabilirsin. Bununla beraber akrilik tabanlı boyalara batırman veya onlarla boyaman da yapraklarını saklamanda yardımcı olabilir. Ancak yaprağın doğal rengini korumak için şeffaf tutkal, cila veya vernik kullanmanı tavsiye ederiz.

Sim ile Renklendir

Kırmızı, sarı, turuncu çoğunlukta olan yaprakları sadece pastel ve solgun yapılarıyla kullanmak zorunda değilsin. Dilersen yapıştırıcı içerikli simlerden veya sim boyalardan faydalanarak yapraklarını simle renklendirebilirsin. Bu işlemden sonra diğer dekorasyon önerilerimizde de kullanabilirsin

Vazo İçinde Sergile

Baharın en renkli, güzel kokulu çiçeklerini sergilediğin vazolarını sonbahar gelince kaldırmak zorunda değilsin. Sonbaharın toprak tonlarında olan yaprakları budanacak olan dallarla beraber kullanabilirsin. Baharda daha canlı çıkmasını istediğin ağaçlardan yaprakla dolu ince dalları budamalısın. Ardından ahşap cilasını bir fırçayla dal ve yapraklar üzerinde sürüp kuruttuktan sonra vazonda narince sergileyebilirsin.

Sonbahar Askı Süsü Tasarla

Sağlamlaştırdığın sonbahar yapraklarının güzel ve uyumlu renklerini kullanarak birer dekoratif askı süsü haline getirebilirsin. Bunun için istediğin renkte (beyaz, siyah, altın yaldızlı gibi) bir ip ve doğal yaprakları kullanacaksın. Yaprakların saplarını bağlayarak dikey veya yatay şekilde dekorlar hazırlayabilirsin. Bunları pencere pervazına, çalışma masana ve hatta yatak başına aksesuar olarak konumlandırabilirsin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık