Evde Hobi Köşesi Önerileri

617 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yaratıcılığını ortaya çıkardığın tasarımlar yaparken evine kurabileceğin bir hobi köşesine ihtiyacın olabilir. Kumaşlar, motifler, kâğıt tabanlı malzemeler, boyalar ve kalemler gibi pek çok ekipmanla çalışacağın bu çalışma köşende dilediğin tarzda şeyler üretebilirsin. Peki, elindeki pek çok ekipmanla nasıl düzenli bir ortam tasarlayabilirsin?

Organizasyon için Zekice Çözümler

Hobi köşende istediğin el işi tasarımları yaparken pek çok malzemeyle çalışacaksın. Bunu yaparken işleri daha pratik hale getirmek için düzenleyici önerilerimizden faydalanabilirsin. Böylece çalışırken daha sistematik ilerleyebilirsin.

Düzenlenebilir Raflar ve Çekmeceler

Öncelikle evinde bulunan kullanmadığın dolap içindeki raf ve çekmecelere organizatör yerleştirerek düzenlenmesini sağlayabilirsin. Örneğin evinde kullandığın çekmeceyi pek çok küçük göze ayırarak düğme, ataş, iğne gibi malzemeyi yerleştirebilirsin. Bunun dışında geniş dolap içlerinde de askılar, seperatörler yerleştirerek büyük boyuttaki farklı malzemeleri düzenli tutabilirsin.

Asılı Düzenleyiciler

Dolap, çekmece ve hatta duvarlarda da malzemelerini depolarken asılı düzenleyicilerden faydalanabilirsin. Örneğin askılı sistemlerle beraber malzemelerini kulplarından dolap kapağına asabilirsin.

Şeffaf Kavanozlardan Faydalan

Eşyalarını düzenli halde ayırmak için kategorilere böldükten sonra farklı kavanozlarda muhafaza edebilirsin. Bunu yaparken malzemelerin formu, büyüklüğü, rengi gibi farklı kriterleri kullanabilirsin.

Aynı zamanda kavanozları da düzenli bir şekilde konumlandırmak istiyorsan metal kapaklı kavanozlardan faydalanabilirsin. Metali çekecek olan mıknatısı da kullanarak kavanozlarını raf zeminine veya tavana asabilirsin. Bu sayede hem malzemelerini kategorilere ayırmış hem de düzenli hale getirmiş olacaksın.

Kâğıt ve Kumaş Düzenini Sağla

İlgilendiğin hobiye göre ana malzeme olarak kullanacağın kâğıt, kumaş gibi yüzey alanı büyük eşyaları da organize ederken farklı ürünlerden faydalanabilirsin. Aynı zamanda bu tür malzemeleri kullanmadan önce deforme olmadan muhafaza etmen gerektiği için nemlenmeyecek, yırtılmayacak, rengi solmayacak bir ortam belirlemelisin. Bunun için rulo askıları ve dolap içi organizatörleri düşünebilirsin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık