Eviniz İçin Saksı Yetiştirme Köşesi Tasarım Modelleri

480 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Evde saksıda çiçek yetiştirmeyi sevenler için onların nerede duracağı, nasıl bakılacağı ve nasıl göründükleri oldukça önemlidir. Bu sebeplerden dolayı sulama ve bakımlarının rahat yapılabileceği, estetik bir görüntüye sahip olacakları ve bitki türüne göre yeterli güneş alan yerde durmaları oldukça önemlidir. Bu düşünceler ile eviniz için saksı yetiştirme köşesi tasarım örnekleri arıyorsanız, düşünmeniz gereken şeyler var.

Uygunluklarına Göre Bitkilerin Düzenlenmesi

Öncelikle aynı köşede bulunduracağınız bitkilerin tamamının güneşi sevip sevmemesine ve sulanma sıklıklarına dikkat edin. Örneğin üst üste rafları bir köşeye koyup çiçekleri buraya yan yana sıralayacaksanız, öncelikle güneş alma sıklıklarına dikkat edin ve en altla en üst en az güneş isteyen bitkilerle ortaya güneşi daha çok seven bitkileri koyun. Bu bitkileri de kendi içlerinde sulanma sıklıklarına göre sıralayın. Daha aşağılara en çok sulanmak isteyenleri ve daha üstlere daha nadir su verdiklerinizi koyun. Böylece hem su vermeniz daha kolay olacaktır hem de unutma riskiniz azalacaktır. Bu düzenlemeyi belki farklı şekillerde değiştirmek isteyebilirsiniz. Örneğin askılı saksılar ile bitkileri duvara asma ve onlara bu asma şekillerine ve bitkilerin uzunluklarına göre bir oluşturma olabilir.

Daha Canlı Köşeler İçin Ne Yapmalı?

Farklı renk ve şekillerde saksılar alınıp belki dışları boyanarak belki farklı yazılar ile süslenerek ya da farklı boyutlarda saksılar kullanılarak köşeye çeşitlilik katılabilir ve bunların yanı sıra bu köşeye bir koltuk belki ufak bir sehpa koymak ve canlı yeşil yapraklar ile çiçeklerinizin arasında bir kahve içip kitap okumak da sizi rahatlatabilir. Evinizde saksı yetiştirme köşesi tasarım örnekleri ile kendinize ait bir köşe yapıp hem bitkilerinizle ilgilenir hem de rahat vakit geçirirsiniz.

Bu Köşelere Neler Eklenebilir?

Sarmaşıklar, LED ışıklar, merdiven gibi kat kat yerleştirilmiş bitkiler, çok renkli ve şekilli saksı ve raflar ile bu köşeler daha da canlandırılabileceği gibi aralarına ufak biblolar da eklenerek köşeniz daha samimi ve hoş bir hale gelebilir. Çiçeklerinizi renkli seçip canlı tutmakla da bu köşeyi hoş kılmak sizin elinizde.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık