Hiç Bir Yerde Satın Alamayacağınız Farklı Aydınlatma Fikirleri

378 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun zamandır aydınlatma fikirleri hakkında bir yazı veya derleme hazırlamak istiyordum lakin hem iş yoğunluğu hem de nasıl bir derleme yapacağım hakkında karar veremediğim için bir hayli kafamı kurcalamaktaydı bu konu… Nitekim uzun zamandır derlediğim fikirler içinde bana göre en iyileri olan ve başlıktan da anlaşılacağı üzere başka hiç bir yerde satın alamayacağınız ve sadece kendiniz yapabileceğiniz 50 farklı aydınlatma fikirlerini bir araya getirdim ve şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Daha öncesinde bir kaç aydınlatma fikirleri paylaşmıştım. Özellikle baştan sona ve nasıl yapılacağı hakkında bir kaç aydınlatma fikirlerine yer vermiştim. Bu yazımın sonunda en altta linklerine yer vereceğim. Onlara da bakmanızı öneririm. Çünkü cam kavanozlardan, sarkıt lambalar ve dahi ağaç kütük ile abajura kadar örnekler bulunmaktadır.

Pekala bu derlemede ise hem sayıca iddaalı hem de örnekleriyle benzersiz aydınlatma fikirlerini bulabileceksiniz. Özellikle de ağaç ve ahşap ile yapılabilecek lambalar, avizeler, abajurlar ve daha fazlası hemen aşağıda… Ayrıca şu da var; kolay kolay her hangi bir yerde bulabileceğinizi sanmıyorum. Her bir kendine has özelliklerde, modern, dekoratif, kullanışlı ve çok şık aydınlatmalardır. Satın alabileceğiniz bir yer yoksa nasıl olacak? Tabi ki de kendiniz yapacaksınız… Hemen her biri için size küçük tüyolar paylaşmaya çalışacağım. Bu fikirlerden yola çıkarak sizde kendinize, evinize, odalarınıza, duvarlarınıza, masalarınıza aşağıdaki aydınlatma fikirlerinden birini veya bir kaçını yapabileceksiniz.

Kim bilir belki kendiniz için, hobi amaçlı yapacağınız bir kaç çalışma sonunda bu işi ticari bir faaliyete de dönüştürebilirsiniz. Malzeme temininden, üretimine kadar kendiniz yapacağınız bu aydınlatmaları, güzel bir pazarlama ve bir sosyal medya profili ile satma olasılığınız da çok yüksek…

İlk örneğimiz kitap desteği olarak kullanabileceğiniz türden bir abajur fikridir. Dahil edemeyeceğiniz dekor yoktur diye düşünüyorum. Bir kaç ahşap plaka, bir duy, kablo ve ampül ile işi bitirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık