Minimalist Tarz Nedir? Nasıl Yapılır?

748 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Minimalist tarz son dönemde önemini arttırmakta olan ve bayanların en çok işine yarayan sevdiği tarzlarında başında gelmektedir. Minimalist tarzda görselliğide kaybetmemek ve başarılı bir minimalist tarzı gerçekleştirmek için bir takım öneri ve fikirleri deneyebilirsiniz. Alışkanlıkları geride bırakmak sanıldığı kadar kolay değil. Ve tabii desenlerden ya da aşina olduğunuz tasarım kalıplarından uzaklaşmak da. Söz konusu minimalizm olduğunda sadelik ve yalınlığın ön planda olduğunu her seferinde kendinize hatırlatmanız gerekiyor.

Minimalist Giyinmenin İpuçları

Ardından da farklı desenleri bir arada kullandığınız ve üzerine de bir sürü aksesuar eklediğiniz kombinleri biraz sadeleştirmeniz…

Fütüristik tasarımları kullanırken işlevselliği ön planda tutun. Pratiklikten yoksun tasarımları ise mümkün olduğunca gardırobunuzdan uzak tutun.

Kolaya kaçıp bir rengin farklı tonlarına da yönelebilirsiniz. Önümüz yaz olduğu için açık renkler tercih edebilirsiniz. Bir jean pantolon ve şort bunun yanında birkaç beyaz tişört kurtarıcılarınız olacak.

Söz konusu aksesuar olduğunda ise payetli, işlemeli ve dantelli tasarımlardan da hızlıca uzaklaşın ve klasiklere yönelin. Bu noktada sizi asla yarı yolda bırakmayacak halka küpelerden ve altın bir zincirden de destek alabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık