Mobilya Dekorasyon Örnekleri

467 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Salon ve oturma odasını kişisel zevklerinize göre dekore etmek için bir çok farklı seçeneğiniz mevcut.Bu alanlar evde en çok zaman geçirdiğiniz yerlerden olduğu için renk ve uyuma dikkat etmeniz iyi olacaktır.Mobilya dekorasyon fikirleri başlığımız ideal bir oturma ve salon odaları nasıl hazırlanır fikir sahibi yapar.

Mobilya Dekorasyonu Püf Noktaları Nelerdir

Bir evi güzel gösteren unsurların mobilyalardır ve dekorasyonda mobilyaların önemi büyüktür. Mobilyanın kalitesi ve kumaşı kadar, onları kullanacağınız odaya uygun olması da önemlidir. Eviniz için önemi büyük olan mobilyaların dekore edilmesi için bilmeniz gereken püf noktaları açıklayalım;

Renk uyumu;

Mobilya dekorasyonunda renk uyumu çok önemlidir. Duvar, perde ve halı renklerinize zıt bir mobilya rengi belirlemeniz, odanızı saha şık gösterecektir. Mobilyada kullanacağınız örtüleri ya da yastıkları da perde ile aynı renkte seçebilirsiniz.

Odanın büyüklüğü;

Mobilya dekorasyon fikirlerinde Odanız küçükse küçük mobilyalar seçmenizde fayda var. Yere akın olan mobilyalar her zaman bulunduğunuz ortamı daha ferah ve modern gösterecektir. Büyük odalar için de çok büyük mobilyalar seçmenin bir anlamı olmaz. Odanızı mobilyanızı seçtikten sonra çeşitli yastıklar, puf sehpalar ya da zevkinize göre diğer objeler ile süsleyebilirsiniz.

Karar vermeniz önemli;

Mobilya dekorasyon ile mobilyanızı seçmeden önce duvarlarınızı boyatın. Perdelerinizi seçin ve halınızı belirleyin. Ardından bunlara uygun modern ya da klasik tarzda mobilyalar alın. Yalnız modern bir şekilde dekore edilmiş olan bir odaya klasik tarzda mobilya yakışmayacaktır. Bu nedenle hangi tarz mobilya istediğinizin kararını önceden vermeniz gerekir.

Ofis mobilyaları ferah olmalı;

Ofisleriniz için mobilya seçiyorsanız, masanız ve sehpanız ile uyumlu olmasına dikkat edin. Açık renk masa kullanıyorsanız, koyu renk mobilya uygun olacaktır. Aynı şekilde mobilyalarınızın şık ve sade olması, markanızın değer kazanmasına yardımcı olur. Bu nedenle ofisleriniz için düz çizgileri olan ve tek renk mobilya grubu seçmeye özen gösterin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık