Modern Tasarım Çalışma Masası Dekorasyonu Fikirleri

525 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kez daha dayanamayarak çalışma masası dekorasyonu hakkında bir yazı yazmaya karar verdim. Çalışma masasımın dekorasyonunu, üzerindeki eşyaları, gerek kalemkutularımı gerekse defterleri düzenli olarak değiştiririm. Bana ilham ve heyecan katar. Yapacağm çalışmaları daha bir şevk ile yapmamı sağlar. Evinizde çalışan bir insansanız, çalıştığınız alanı olabildiğince kişiselleştirmeniz size çalışmalarında daha verimli olmanızı sağlayacaktır.

Pekala! Kişiselleştirme dedik… Bunun nasıl olduğunu ve nasıl yapabileceğiniz en moda dekorasyon fikirleriyle birlikte sizler için derledim.

Bu yazıda 7 farklı modern tasarımlarda dizayn edilmiş çalışma masası düzenleme fikirleri için görseller bulacaksınız. Lafı çok fazla uzatmadan hemen başlamak istiyorum ama çalışma odanızı ve masanızı dekore etmeden önce bir masa seçmelisiniz. Çalışma masası seçimi de evin diğer bölümlerindeki eşyaların seçimi kadar mühim ve zordur. Seçim zorluğunuzu hafifletmek size ilham ve fikir verebilmesi için daha önceden hazırladığım çalışma masası fikirlerine ait yazıyı incelemenizde yarar var.

Beyaz Harikalar Diyarı

Beyaz renk olasılığı bildirir ve sürekli olarak yeni bir başlangıç anlamına gelen boş bir syafa gibidir. Ayrıca düşüncede de netliği güçlendiren renktir. Bu yüzden de başta çalışma alanları olmak üzere çalışma masaları ve üzerindeki eşyalarında ana renginin beyaz olması çok popülerdir. Şahsen benim çalışma odamda baştan aşağıya beyaz renklere sahiptir.

Ayrıca beyaz renk hemen her türlü renk paletlerine uygundur ve eklemesi son derece kolaydır.

Çalışma Masası Dekorasyonu

Dikkat edilecek husus: Tavandan sarkan altın renkli sarkıt avizeler ve yerdeki post, tamamı ile zamansız iki dekorasyon unsuru olup modası hiçbir zama geçmemektedir. Ayrıca masanın konumlandırması mutlaka dikkat ediniz! Alışıla gelmiş konumlandırmanın dışında ve odanın da büyüklüğünü iyi değerlendirmişler. Belki size çalışma masaınızı bu şekilde dekore edebilirsiniz.

Kucaklayan Konfor

Yumuşak, yünlü ofis koltuklarının son zamanlarda çok moda olmaya başladı. Rahat bir masa ve çalışma alanı yaratmanın en zahmetsiz yolu oturduğunuz koltuktan geçmektedir. Oturduğunuz koltuk, sandalya vesaire ne kadar rahat ve anatomik olarak uygun olursa çalışmalarınız o kadar uzun soluklu, sağlıklı ve verimli olacaktır. Görseldeki gibi kaplı, kılıflı bir sandalye bulamıyorsanız, sizde böyle yünlü, tüylü bir kumaş alabilir, evinizdeki sandalyenizi kaplayabilirsiniz.

Doğal Çevre

Görselde yer alan bu iki masaüstü kurulumunun ortak noktası, çalışma ortamına dolaylı ve dolaysız yoldan katılan doğa vurgusudur. Birinde doğal yeşillikler katılmışken, birinden ise tamamı ile doğal gün ışığının en verimli şekilde kullanılması için masa, pencerenin önüne konumlandırılmış.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık