Mutfaklar için Vintage Dekorasyon

344 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gittikçe geçmişe dönen dekorasyon modası, karakteristik özellikler taşıyan mobilya ve eşyalar ile vintage mutfaklar yaratıyor. Şimdilerde mutfaklar için vintage dekorasyon oldukça rağbet görüyor. Tüketim toplumu olmaya başladığımız bu günlerde bu akım evlerimizde, eşyaları atmak yerine farklı bir konsept yaratmanızı sağlıyor. Mutfaklar da evlerimizin en nadide noktasıdır ve estetik bir görünüm muhteşem olacaktır.

Vintage Etkisi için Kullanılabilecek Aksesuarlar

Dekorasyon esnasında kullanılacak birkaç retro aksesuar, mutfağınızın havasını tamamen değiştirebilir. İlk olarak örtüler ve perdeler önemli aksesuarlardır. Bu aksesuarlar da pötikare veya çiçekli kumaşlar tercih edilebilir. Ahşap veya yeşil, mavi gibi renklerde seramik dokulu mutfak dolapları kullanılabilir. Beyaz renklerde sade mobilyalar tercih edebilirsiniz. Mutfağınız müsaitse küçük sohbet alanları oluşturulabilir. Geçmiş dönemlerin sıcaklığı bu mutfak köşelerinde saklıdır. Kullanılacak bakır eşyalar, retro lambalar, kontrast renklerde buzdolabı veya eskitilmiş görünümlü eşyalar mutfağınıza vintage bir etki sağlayacaktır. Yine aynı şekilde eski fırınlar veya armatürler kullanarak mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Burada önemli olan dekorasyon yaparken abartmamak ve modern eşyalar ile Retro parçaları bir arada kullanabilmektir. Böylece oldukça ferah, şık ve vintage bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Uygulanabilecek Duvar Renkleri

Mutfağınızda vintage bir hava yakalamak adına yeşil, mavi, bej gibi renkler ahşap mobilyalar ile kombinlenebilir. Daha ferah bir mutfak yaratmak adına beyaz ve bej renkler tercih edilip, yeşil, ekru, pembe ve mavi gibi renklerle çeşitli dokunuşlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda farklı renklerde objelerle mutfak hareketlendirilebilir. Altın varaklı detaylar, taş veya sıvasız görünümlü duvarlarda vintage görünüm katmak adına tercih edilebilir.

Küçük Mutfaklar için Öneriler

Küçük bir mutfağa sahipseniz öncelikle yapmanız gereken aydınlık ve ferah bir ortam yaratmak olmalıdır. Vintage bir mutfak için eskilerin izlerini taşıyan mobilyalar, aydınlatmalar ve duvar kağıtları kullanılabilir. Beyaz renk kullanmak, şık bir mutfak dekorasyonu sağlamanın yanı sıra daha ferah ve geniş bir mutfak efekti yaratacaktır. Küçük mutfaklarda açık renklerde mutfak dolapları ve zemin kaplamaları kullanmak daha hoş bir görünüm oluşturur. Farklı renk ve desenlerde çiniler kullanarak da vintage bir mutfak elde edebilirsiniz. Burada aydınlatma sistemleri de oldukça önemlidir. Dekoratif lambalar ile aydınlık ve şık bir mutfak tasarlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık