Salon Tiplerine Göre Eşya Düzenleri

487 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Dikdörtgen, kare, L tipi… Birbirinden farklı bu salon tipleri için doğru eşyalar almalı ve konumlandırmalısınız. Böylece salonunuzun konforunu arttırmış olacaksınız. Salon tipiniz ne olursa olsun değişmeyecek şey yemek masanız kapıya yakın taraf da olmalıdır. Yani masanız mutfağa yakın konumlanmalıdır. Şimdi salon yerleştirme modelleri, örnekleri inceleyerek bu olayı iyice kavrayalım.

Dikdörtgen salon nasıl döşenir?

Dikdörtgen salon dekorasyonu oluştururken en çok kararsızlık yaşanılan modeldir. Dikdörtgen salon da kısa kenarlardan cama bakan tarafa berjerlerinizi yerleştirebilirsiniz zaten bu duruma çok sıkça rastlıyoruz.Uzun kenarlardan birine televizyon ünitenizi yerleştirirken diğer uzun kenara da üçlü koltuğunuzu yerleştirip diğer kısa kenara yemek masanızı yerleştirebilirsiniz.

Eğer odanızı çerçeveler ile süslemeyi düşünüyorsanız üçlü koltuğunuzun üstü en uygun yerdir.Eğer salona kitaplık koyma gibi bir niyetiniz varsa kitaplığınızı televizyon ünitenizin yanına koyabilirsiniz.

Dikdörtgen salon da L koltuk çok uyumludur. Berjerlerinizden vazgeçmeli ve berjerlerin olacağı köşeyi de kullanarak L koltuğu kullanabilirseniz. Şekil itibariyle L koltuk dikdörtgen salon süper bir ikilidir.

Kare salon nasıl döşenir?

Büyük ve kare bir salona sahipseniz eşyalarınızı birbirinden uzak konumlandırın. Orta da genişçe olan alanınızı orta sehpa ile değerlendirebilirsiniz. Küçük ve kare bir salonunuz var ise boyut olarak daha minik mobilyalara yönelmelisiniz. Köşeli mobilyaları tercih etmeyin.

Yuvarlak hatlı mobilyaların daha iyi durduğunu siz de göreceksiniz. Salonunuzun köşelerine lambaderler yerleştirerek sıcak bir salon görüntüsü oluşturabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık