Salonunuzu Rustik Stil ile Dekore Edin

459 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Son dönemlerde insanların gözdesi haline gelmiş trendlerden birisi olan rustik stil oldukça güzel ve huzur veren bir yapıya sahiptir. İnsanların artık şehir merkezlerindeki evleri için bile kullanılan bu stil çoğu kişi tarafından henüz bilinmese de dekor konusunda fikir sahibi olan insanların oldukça sık başvurduğu bir dekor şeklidir. Peki, bu rustik stil nedir ve salonunuzu rustik stil ile dekore edin diyenlerin başvurması gereken şeyler nelerdir hep birlikte bakalım.

Rustik Stil Nedir?

Doğadan ilham alınmış, saf ağaçların kullanılmış olduğu, diğer eşyalarda ise taba ve kahve tonların ağırlıklı olduğu bir stil şeklidir. Rahatlığın ön planda tutulduğu, geniş koltukların kullanıldığı, şöminenin vazgeçilmez bir parçası olan ve evin her yerine ağaç parçalarının hakim olduğu bir döşeme tercih edilir. Zengin bir görünümün yanı sıra, sıcak, insanı içine çeken ve huzur veren bir yapıya sahiptir. Oturduğunuz zaman içine gömüleceğiniz rahat koltuklar ve doğal ortamı sayesinde huzur bulacağınız bir tarzı vardır. Rustik stilde doğaya zarar vermeden olduğu gibi alacağınız malzemeler ve kullanmaya başladıktan sonra malzemeyi asıl yapısından uzaklaştırmamak oldukça önemlidir.

Rustik Stil Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Salonunuzu rustik stiline göre dekore etmek istiyorsanız doğal malzemelerden kullanmalısınız. Hazır eşyalarda ise ahşap tonlarını ve beyaz rengi tercih etmelisiniz. Örneğin kurumuş bir ağaç gövdesinden kesilmiş olan parçayı masa şeklini aldırabilir ve oldukça güzel bir hava yakalayabilirsiniz. Duvarlarınızı sade bırakmak yerine kahve tonlarında geçişli fayanslar ile kaplayarak beyaz tonlarında tablolar tercih edebilirsiniz. Biblolarınızı hayvan figürlerinden yana kullanabilir, halınızda tüylü beyaz bir halı tercih edebilirsiniz. Perdelerinizi kalın ve bej tonlarında tercih edebilirsiniz. Doğadan olduğu gibi alınmış bir çam kozalağını dekor için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine saf ağaçtan oluşmuş bir kitaplık yapmanızı da öneririz. Fazlaca büyük olmayan içinde çeşitli kitapların ve bibloların yer aldığı bir kitaplık salonunuza stiliniz doğrultusunda bir güzellik katacaktır. Doğal taşlardan oluşmuş bir şömine rustik stilinizin olmazsa olmazıdır. Salonunuzun şekline göre konumlandıracağınız bir şömine ve önüne beyaz tüylü bir halı oldukça güzel duracaktır. Bunun dışında deri döşemelerde rustik stilin bir parçasıdır. Koltuklarınızı deri döşemeli bir koltuktan yana kullanabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık