Tahir Demirtaş Şuan Ne İş Yapıyor?

155 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Selahattin Demirtaş bir dönem aktif olarak siyaset yapmıştır. Ancak hakkında yapılan soruşturma sonucunda şuanda cezaevinde yer alıyor. Demirtaş aynı zamanda 2023 döneminde yapılan genel seçimler sonucunda partisinin seçimleri kazanamaması sebebiyle siyasetten kalıcı olarak ayrıldığını beyan etmiştir.

Demirtaş bugün itibariyle selahattin demirtaşın babası nereli söz konusu siyasi parti başkanlığından da kalıcı ve kesin olarak ayrılmıştır. Demirtaş’ın babası hakkında ise pek çok ayrıntılar merak ediliyor. Selahattin Demirtaş’ın babasının adı Tahir Demirtaş’tır.

Tahir Demirtaş oğlu Selahattin Demirtaş’tan farklı olarak siyasetle herhangi bağlantısı olmamıştır. Çocukluğundan buyana sadece evlere tesisat işlerinde çalışmıştır. Tahir Demirtaş bugün halen bu mesleği icra ediyor.

Tahir Demirtaş Kimdir?

Tahir Demirtaş kesin doğum yılı hakkında net bilgiler yoktur. Ancak Tahir Demirtaş’ın zarar kökenli olduğu biliniyor. Zaza kökenli bir ailenin mensubu olarak uzun seneler öncesinden Diyarkabır bölgesinin Palu ilçesine ailesiyle birlikte yerleşmiştir.

Tahir Demirtaş bu bölgeye yerleştikten sonra çocukluk döneminden itibaren ise tesisat mesleğine karşı merak salmıştır. Bu kapsamda mahallesinde yer alan ustaların yanında çalışarak işi kolayca kavramıştır. Tahir Demirtaş bu sayedse ilgili bölgede aranan en iyi tesisat ustaları arasında yer almıştır.

Tahir Demirtaş Şuan Ne İş Yapıyor?

Tahir Demirtaş yaşlı olmasına rağmen şuanda da halen kendine ait tesisat dükkanı bulunuyor. Bu sayede yer aldığı mahallenin tüm tesisat işlerini gerçekleştiriyor. Demirtaş bu işi ise profesyonel anlamda icra ediyor.

Yanında sadece bir adet çırak yer alıyor. Tahir Demirtaş kendi değimiyle yanındaki çırağa da bu işi en ince ayrıntısına dek öğreteceğini beyan etmiştir.Tahir Demirtaş sosyal medya sitelerinde ve tv kanallarında yer almıyor. Sadece geçmiş dönemlerde seçim öncesinde ve HDP kongrelerinde oğlu Selahattin Demirtaş ile birlikte görüntülenebiliyordu. Demirtaş bugün ise eşiyle birlikte sade bir hayat sürdürmektedir:

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık