Topuklu Ayakkabı Kombinleri

399 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hiç kimse topuklu ayakkabının cazibesini inkâr edemez. Giyeni bir anda devleştirir, bütün dikkatler, üzerine toplar ve kadınların daha alımlı görünmesini sağlar. Kadınlar için şık görünmenin en önemli kurallarından biri topuklu ayakkabı giymektir.

Öyle ki zorlansalar dahi topuklu ayakkabı giymekten vazgeçmezler. Ancak bu kadar cazibeli ve etkili olan bu ayakkabılar, yanlış kombinlendiği zaman sizi o devlikten yerlere kadar çekebilir. Bu yüzden ısrarla topuklu ayakkabı ile kombin yapmaktan vazgeçmek gerekir.

Eğer kombininizi hüsrana uğratmak istemiyorsanız, her ne pahasına olursa olsun topuklu ayakkabı ile kombinlememeniz gereken parçalar var.

1) Kalem Etek ve Topuklu Sandalet Kombini

Kalem etek özellikle iş hayatında olan kadınlar için daha çok tercih edilen bir etek. Ancak doğru kombinlendiğinde akşam şıklığı da oluşturabilir ve şık olmanız gereken diğer ortamlarda da kullanabileceğiniz bir etek modeli.

Eskiden kalem etek kombinlerinde daha çok stilettolar tercih edilirken, son zamanlarda yeni bir trend oluşmaya başladı. Artık birçok kişi kalem etek kombinlerini topuklu sandalet ile yapmakta. Ancak topuklu sandaletler biraz daha spor olduğu için kalem etek kombinlerine çok da yakışmıyor. Çünkü iki farklı tarzlarda olan bu parçaların birleşimi hiçte hoş gözükmüyor.

Bence kalem eteğinizin altına zarif, stiletto tarzı ayakkabılarınızı giymekten vazgeçmeyin. Bu şekilde daha zarif ve daha şık görüneceksiniz.

2) Tayt ve Eşofman Altına Kesinlikle Topuklu Ayakkabı Giymeyin!

Kadınların en sık yaptığı kombin hatalarından biri de tayt ile yaptıkları kombinlerinde topuklu ayakkabı kullanmak oluyor. Eşofman altına çoğu kadın topuklu ayakkabı giymez, giyen de çok azdır. Ancak eşofman ve taytın aynı tarzlarda olduğunu bazen düşünemeyebilirler.

Üstlerine salaş şık bir bluz, kazak vs. giydiği zaman taytın altına topuklu ayakkabı giyebileceklerini düşünürler. Fakat salaş şıklık yapacağım derken ne yazık ki rüküş olma riskiniz daha yüksek. Bu yüzden de topuklu ayakkabılarınızla kombin yapmak istediğiniz zaman tayt giymek yerine skinny yüksek bel jeanlerinizi giymeniz daha doğru olacaktır.

Tayt veya eşofmanlarınızın altına spor ayakkabı giyerek kombinlemek daha doğru olacaktır.

3) Kot Şort ve Topuklu Ayakkabı Kombinlerinden Uzak Durun

Yaz aylarında en çok kullanılan kıyafetlerden biri kot şortlardır. Hem rahat oluşu hem rahat kombinlenebilir olması ve sıcak havalarda rahatsız edici olmaması nedeiyle çok fazla tercih edilir. Jean şortlarla daha çok spor kombinler yapılabileceği için altın spor ayakkabı veya sandaletler giymek daha uygun olacaktır.

Şu aralar bacak boylarını daha uzun göstermek adına şortların altına topuklu ayakkabıla, stilettolar giyildiğini görür olduk. Ancak sanıldığının aksine bacaklarınızı uzun göstermek yerine daha kısa gösterecektir. Topuklu ayakkabı yerine, babetler, sandaletler ile bacak boyumuzu daha uzun gösterebiliriz.

4) Mini Etekler ve Platform Topuklar

Kadınlar ne zaman etek giysiler altına muhakkak topuklu ayakkabı giyerler. Ancak etek ve topuklu ayakkabı kombinlerinde en sık yapılan hatalardan biri eteğin boyu kısaldıkça topuklu ayakkabının boyunu uzatmaktır.

Kombinde yapılan bu hata sizi güzel göstermek yerine daha kötü ve kaba gösterecektir. Etekli kombinlerde etek boyu ve topuklu ayakkabınızın boyu ne kadar doğru orantılı olursa kıyafetinizin duruşu o kadar güzel olur. Bence eteğin altına topuklu ayakkabı giymektense yaz aylarının en şık ayakkabılarından olan düz sandaletler veya espadriller giymek daha güzel.

5) İspanyol Paça Pantolon ve Parmak Ucu Açık Topuklu

İspanyol paça pantolon dendiğinde ayakkabı seçiminde ilk olarak topuklu ayakkabılar seçeriz. Doğru olan da budur aslında. Çünkü İspanyol paça pantolonların altına giydiğimiz topuklu ayakkabılar bacak boyumuzu uzun gösterecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta topuklu ayakkabının modelidir.

Ayakkabı modelinizin parmak ucu açık olmamalı.Çünkü parmak ucu açık olan ayakkabılar boyunuzun kısa görünmesine neden olacaktır.

6) Yüreyemeyeceğiniz Topuklu Ayakkabıları Almayın

Biz kadınlar için topuklu ayakkabı giymek büyük bir tutkudur. Ayaklarımızın acımasının, zor yürümemizin hiç önemi yoktur. Yeter ki topuklu ayakkabı giyelim!

Sanki düz taban bir ayakkabı giydiğimizde kombinimiz kötü olacakmış ya da bizi basit gösterecekmiş gibi hissederiz. Ancak bu çok yanlış bir algı. Çünkü bence bir kombini güzel göstermek için topuklu ayakkabı giymek tek başına yeterli değildir.

Duruşunuz, yürüyebilmeniz hepsi şık görünmek adına birer ölçüttür. Bu yüzden de kıyafetimin altına yakıştı diye düşünerek topuklu ayakkabı giymeyin. Ayakkabı ile yürüyemediğiniz zaman daha basit ve komik görünmeniz kaçınılmazdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık