Yeni Tasarım Ev Dekorasyon Önerileri

428 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Tasarım Ev dekorasyon fikirleri ile dekorasyonda harika işler çıkaracaksınız.

Yeni almış olduğunuz evi sıfırdan dekore ederek içini yerleştirmek çok daha kolaydır. Evi dekore etme işlemine başlarken öncelikle eviniz için en uygun temayı belirlemeniz gerekmektedir. Bu tema hem evin iç tasarımı hem de aydınlatması için oldukça önem taşımaktadır. Evinizi dekore ederken tek bir temaya bağlı kalmamak gereklidir. Kendinize yeni ve farklı bir yaşam alanı oluşturmak için siz de denenmiş farklılıkları evinizde buluşturarak yeni bir izlenim oluşturabilirsiniz.

Yeni evi dekore etme ipuçları

Öncelikle tema konusunda eskimeyecek ve her şartta rahatlıkla kullanabileceğiniz dekoratif bir çizgi belirlemeniz daha iyi olacaktır. Dekor sırasında evin ölçülerini bilmeniz ve evinizin olumlu- olumsuz yönlerini belirlemeniz size daha çok yardımcı olur. Örneğin; aydınlık- karanlık odalar, darlık veya genişlik gibi.

Tema seçiminizi gerçekleştirdikten sonra evinizin planını göre mobilya seçimlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Yalnız dar odalar için odaya sığmayacak mobilyalar alıp geniş odalar için de küçük, sıradan ve biçimsiz mobilya seçeneklerini tercih etmeyin.
Pratik ev dekorasyon fikirleri ile; Sırasıyla mutfak, oturma odası, yatak odası gibi alanlara geçiş yapabilirsiniz. Mutfak ailelerin sosyal yaşantılarından bir parça olduğu için bu alanı en iyi şekilde dekore etmek oldukça önemlidir. Bu alanda göz yormayacak, rahat hareket etmenizi sağlayacak ve mutfakta kaldığınız sürece keyifli vakitler geçirmenize yardımcı olacak temalar ve mobilyalar kullanarak mutfağınızı dekore edebilirsiniz.

Ev dizayn örnekleri size Oturma odasını dekore ederken seçimlerinize göre çok eşya tercih etmemeniz hareket edilecek alanın geniş olması ve size huzur vermesi açısından önemlidir. Gerekli ana eşyaları alıp buna göre de aydınlatma düzeneğini yerleştirerek oturma odanızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Yatak odanızda kullanacağınız gardırop ve yatağın kullanışlı olmasına dikkat edin. Sizin için oldukça özel olacak bu alanı dekore ederken gardırobun büyüklüğüne ve oda içerisinde ki hareket etme açınıza önem verin. Bu durum oda içerisinde daha huzurlu vakitler geçirmenizi sağlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık